Własne M1, M2 i… M3

freudWyobraź sobie, że ktoś pojawia się w twoim śnie i twierdzi, że to ty trafiłeś do jego snu. Właściwie kto kogo sobie imaginuje? Na ogromną dawkę czystego absurdu zapraszamy do Teatru w Blokowisku, gdzie 30 grudnia odbędzie się spektakl pt. „Co pan na to, panie Freud?”.

Freud twierdził, że marzenie senne jest fasadą skrywającą utajone życzenie. Jemu nie pozwala się objawić w formie bezpośredniej cenzor snu, sprawiając, iż życzenie (mające najczęściej charakter seksualny) przybiera formę zniekształconą.

„Co pan na to, panie Freud?” to napisany w 1989 roku, stale aktualny dramat, który jest na tyle uniwersalny, że można odczytywać go na wiele sposobów. Porusza on problematykę poszukiwania innej, lepszej rzeczywistości, próby organizowania sobie świata, według własnych wyobrażeń. To sztuka o paradoksie i skomplikowaniu ludzkiej psychiki. W najnowszej interpretacji Marka Branda silnie odczuwalna jest nuta filozofii i komizmu oraz ironii.

Trzej tragikomiczni bohaterowie M1 (Jacek Labijak), M2 (Marek Brand) i M3 (Maciej Szemiel) symbolizować mogą zarówno freudowski podział psychiki człowieka na superego, ego i id, jak i przedstawicieli poszczególnych warstw społecznych, których podział wynika z wychowania i wykształcenia. Wzajemnie utrudniają swoje działania, myśli i rozwiązania problemów. Nie mogą zrobić kroku do przodu ani się cofnąć, skazani są na wieczne teraz…

Spektakl odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze w Blokowisku przy ulicy Pilotów 11. Całkowity czas trwania (bez antraktów) wynosi 50 minut. Ceny biletów wynoszą: 15 zł normalny oraz 10 zł ulgowy. Bilety możecie zarezerwować drogą telefoniczną: 58 557 42 47 lub mailowo: marek.brand@plama.art.pl

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + osiem =