Miller / Możdżer / Namysłowski w Gdyni

11896097_2034752383330213_4718284292609355451_o

Tegoroczna jesień będzie rozbrzmiewać jazzem na światowym poziomie. W listopadzie, Marcus Miller jeździ po Polsce, by promować swój nowy album „Afrodeezia”. W trasę koncertową wyruszył ze swoimi przyjaciółmi i już w najbliższą sobotę (21.11) wspólnie zagrają w Gdyni.

Marcus Miller, Leszek Możdżer i Zbigniew Namysłowski po raz pierwszy spotkali się w Gdańsku w 2014 roku podczas festiwalu „Solidarity od Arts”. Zagrali wówczas przebój Namysłowskiego „Kujaviak goes funky”. To już wtedy muzycy wpadli na pomysł wspólnej trasy koncertowej. I udało się to właśnie w tym roku.

Album „Afrodeezia” miał premierę 17 marca tego roku i jest to już dziewiąty krążek amerykańskiego kompozytora. Legendarny basista wraz ze swoim zespołem: Alexem Hanem na saksofonie, Adamem Agati’m na gitarze, Brettem Williamsem na klawiszach i Louisem Cato na perkusji stworzyli kolejny genialny materiał, łączący w sobie pieśni z gatunku spirituals, muzykę jazzową, soul i wiele różnych zakątków świata. Jak przyznają sami muzycy, ich największym pragnieniem był powrót do źródeł ich bogatego dziedzictwa muzycznego. Współpraca z tak różnorodnymi muzykami od Afryki po Stany Zjednoczone, poprzez Mali, Paryż, São Paulo, Burkino Faso czy Brazylię była prawdziwym szczęściem i inspirującym doświadczeniem. Każdy z utworów na płycie ma swoją własną historię i jest owocem takich spotkań. Słychać to chociażby w warstwie instrumentalnej, gdzie muzycy wykorzystali lokalne instrumenty, np. afrykańskiego przodka gitary basowej – gimbri w utworze „B’s River” czy „I can’t breath”.

Wspólna trasa koncertowa z Leszkiem Możdżerem, genialnym pianistą i gościnnym udziałem Zbigniewa Namysłowskiego, legendarnego saksofonisty to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów jazzu i gwarancja uczty muzycznej na najwyższym poziomie.

Kiedy: 21.11, godz. 19.00
Gdzie: Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8
Bilety: od 189 zł

Szczegóły dostępne tutaj

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 1 =