Mary Komasa zaczaruje dźwiękami Stary Maneż

mary komasaW czwartek (12 listopada) na scenie Starego Maneżu w Gdańsku pojawi się wyjątkowa artystka – Mary Komasa, która zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty. Jej głos zdążył już oczarować zarówno polską, jak i niemiecką publiczność.

Mary Komasa pochodzi z Warszawy, ale aktualnie mieszka i tworzy w Berlinie. Wokalistka sama komponuje i pisze teksty. Jej muzyka to połączenie dream popu, gospelu i bluegrassu z elementami rocka i nowej fali.

Debiutancki album piosenkarki pt. „Mary Komasa” ukazał się na początku 2015 roku i praktycznie od razu został okrzyknięty najważniejszym wydarzeniem polskiej sceny muzycznej. Mary nagrała go w berlińskim studio LowSwing, we współpracy ze znanym producentem muzycznym Guyem Sternbergiem, który pracował wcześniej z m.in. Feist, Yōko Ono i Depeche Mode. Płyta, promowana singlem „City Of My Dreams”, urzekła krytyków głównie oryginalnymi, surowymi brzmieniami przywodzącymi na myśl dźwięki z lat 60. i 70.

Warto przypomnieć, że Mary Komasa to siostra Janka Komasy – reżysera m.in. „Sali samobójców” i „Miasta 44” oraz żona kompozytora Antoniego Łazarkiewicza. Razem z mężem, artystka zrealizowała muzykę do produkcji takich jak „Janosik. Prawdziwa historia”, „Powrócić w twe ramiona” oraz „Głęboka woda”. Z kolei nagranie „City Of My Dreams” zostało jeszcze przed premierą wykorzystane na ścieżce dźwiękowej amerykańskiego serialu „Dziecko Rosemary”.

Czwartkowy koncert Mary Komasy w Starym Maneżu to jedna z niewielu okazji tej jesieni, by zobaczyć wokalistkę na żywo i posłuchać jej elektryzującego głosu.

Gdzie: Stary Maneż (Garnizon Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 23)

Kiedy: 12 listopada (czwartek) godz. 20.00

Bilety: 50 zł, w przedsprzedaży 40 zł

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *