Dezerter zaszumi w gdyńskim Uchu

dezerterJuż we wtorek (10 listopada) w gdyńskim klubie Ucho zagra zespół Dezerter – jeden z symboli polskiego punk rocka.

Kapelę, wiosną 1981 roku, założyli uczniowie warszawskiego technikum elektronicznego. Krzysztof Grabowski oraz Robert „Robal” Matera pierwotnie nadali zespołowi nazwę SS-20. Jest to symbol radzieckich pocisków balistycznych przenoszących m.in. głowice nuklearne rozmieszczonych ówcześnie w Polsce Ludowej. Skład uzupełnili Darek „Stepa” Stepnowski (bas, głos) i Darek „Skandal” Hajn (głos) i taką grupą po raz pierwszy publicznie wystąpili na X Mokotowskiej Młodzieżowej Jesieni Muzycznej – przeglądzie zespołów amatorskich. Już rok później zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie i tak rozpoczęła się trwająca do dziś przygoda kapeli z punk rockiem. Pierwotna nazwa w realiach PRL-u nie była poprawna politycznie , więc kapela by nie rezygnować z występów, zmieniła szyld na Dezerter, pod którym występuje po dziś dzień.

Dezerter to legenda polskiej sceny punkowej. Świadczą o tym, m.in. statuetka Fryderyka z 2010 roku za album „Prawo do bycia idiotą” czy ostatni krążek, wydany w 2014 roku, „Większy zjada mniejszego”. Do tego w gdyńskim Uchu zespół wystąpi z Nice – wokalistką Post Regomentu, a obecnie Pochwalonych i Morusa. Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: 10 listopada 2015 (wtorek), g. 20.00

Gdzie: Klub Ucho, Gdynia, ul. Świętego Piotra

Bilety:  35 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =