Podaj Pagaj: I edycja festiwalu trójmiejskich improwizatorów!

afisz

Improwiosłować można już nie tylko Wiosłem, ale i Pagajem. Fani improwizacji, na kilka dni ze śmiechem nie musicie już czekać cały rok. Ulubieńcy trójmiejskiej widowni: Szymon Jachimek, Wojtek Tremiszewski, Kuba Śliwiński, Kacper Ruciński i lubiane grupy impro znów w jednym miejscu! I Festiwal Podaj Pagaj już 7 i 8 listopada.

Festiwal Podaj Wiosło, który przyciąga improwizatorów z całej Polski cieszy się też dużym zainteresowaniem publiczności. Co roku Teatr Miniatura drży od śmiechu występujących i widzów. I w końcu, doczekał się młodszego brata, nazwanego Podaj Pagaj. To festiwal przeznaczony tylko i wyłącznie dla trójmiejskiej sceny impro. Wszystkie grupy mają okazję spotkać się, konkurować, mieszać i w końcu, bawić widzów do łez.

Taki festiwal to kilkudniowy, intensywny trening przepony. Po prostu trudno powstrzymać się od śmiechu. Sprawdźcie, jak było na tegorocznej edycji Podaj Wiosło. A scenę impro w Trójmieście mamy prężną. Warto zajrzeć na Podaj Pagaj, bo organizatorzy mówią: Bądź ziomkiem, swojakiem, autochtonem lub lokalnym patriotą i Przybądź! Oczywiście możesz też być skądinąd, Włochem, krzesłem czy tapirem – jeśli masz ochotę popagajować, to serdecznie zapraszamy!

PROGRAM

07.10 sobota
Ratusz Staromiejski

18.00 Strzelby Czechowa 2 – szoł Wojciecha Tremiszewskiego z gośćmi
Efekt Motyla – szoł Małgorzaty Różalskiej z gośćmi

„Strzelby Czechowa 2” – obserwujemy historię stworzonej przez widownię pary postaci, granej przez różnych aktorów. W ostatniej spektakulanej scenie odpalą się wszystkie „Strzelby Czechowa” – elementy historii, które wyjątkowo wpadły widowni w oko.

„Efekt Motyla” – opowie o tym, jak spotkanie dwojga ludzi może ruszyć lawinę wydarzeń pozornie ze sobą niezwiązanych.

20.30 Rozpiździel Śliwki – szoł Kuby Śliwińskiego z gośćmi
Spektakl, w którym rządzi Jego Imperatorowość Śliwka, a aktorzy wykonują jego zachcianki z najwyższą możliwą dozą kreatywności.

KLUB FESTIWALOWY
23.00 ParaImpro Olimpiada
Happening towarzysko-rozrywkowy o znamionach impro, konkursu i knajpianej atmosfery. Trójmiejskie grupy zetrą się w idiotycznych paraimprowych zadaniach, a oceniać je będzie niekompetentne żiri.

08.10 niedziela
RATUSZ STAROMIEJSKI NCK
11.00 – 14.00 ImproWarsztat – prowadzenie Magdalena Bochan-Jachimek i Ewa Czernowicz
– Podstawowe zasady impro
– Poznanie kilku gier i ich reguł
– Dużo zabawy i twórczości
Zapisy na warsztaty: ewa.czernowicz@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona, zajęcia przeznaczone dla amatorów. Udział mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat. Wstęp: 10 zł płatne przed warsztatem.

17.00 Targi gier krótkie formy impro
Szoł, w którym trójmiejskie grupy zaprezentują się w krótkich formach impro. Wystąpią: Imperwersja, Moviemy, Improvizja, Git i Stare Konie (składkowy skład byłych Kompanów).

20.00 Benefis Kogoś Tam – szoł Szymona Jachimka z gośćmi
Ktoś Tam na początku nie wiadomo kim jest. Ale z kolejnym kawałkiem rozmowy, kolejną improwizowaną piosenką o nim samym, kolejnym fragmentem jego barwnego życia, powstaje konkretniejszy byt. Starego, śpiewającego Kogoś Tam zagra Szymon Jachimek. Sceny z jego życia zaimprowizują aktorzy trójmiejskich grup. Całości z dużych dłoni spróbuje nie wypuścić prowadzący – Wojciech Tremiszewski.

KLUB FESTIWALOWY
22.00 Łyżka dziegciu klub dyskusyjny o impro, prowadzony przez Małgorzatę Różalską
Dyskusja o impro, o Pagaju…

Gdzie: Nadbałtyckie Centrum Kultury (Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35) i Klub Muzyczny Dobry Wieczór (ul. Słowackiego 4, Wrzeszcz)

Kiedy: 7-8 listopada

Bilety: do nabycia na www.kupbilecik.pl i na godzinę przed każdym występem, karnet: 50 zł, pojedyncze bilety: 15 zł, klub festiwalowy – wstęp z jakimkolwiek pagajowym biletem

Polecamy!!!

UWAGA! Mamy dla was wejściówki na wybrane pagajowe wydarzenia! Aby je wygrać, śledźcie uważnie nasz fanpage na Facebooku i wypatrujcie konkursów! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *