Halloween w GTS: SQUAREPUSHER

squarepusher_plakatJuż 31 października zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i muzyczne wywoływanie duchów… Taki pomysł na Halloween brzmi zachęcająco, tym bardziej, że z tej okazji w GTS wystąpi SQUAREPUSHER. Czy wszystkie efekty dźwiękowe, które legenda elektroniki zaprezentuje o północy przywołają upiory?

Noc Duchów w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zbiega się z premierą nowej płyty SQUAREPUSHERA. Jak przystało na takie święto, występ wieczoru przewidziany jest na upiorną godzinę, czyli północ! Koncert będzie połączony z imprezą halloweenową, na której przed jak i po koncercie będą grać Dj-e. DJ sety zagrają między innymi WILK, HOAX, Rhythm Baboon i Stendek. Muzyczne wywoływanie duchów!

Podczas imprezy ekipa z Dark Side Tattoo będzie robić dziary na żywca! W dodatku, powbijają igły w promocyjnych cenach. Chcecie więcej? Darmową, upiorną charakteryzację zrobi wam ekipa ze Szkoły Charakteryzacji i Wizażu Magnus Film. Na czas Halloween GTS będzie otwarty dla zwiedzających, a jego mury zmienią się w mury upiornego szpitala. Terapia oprócz leczenia dźwiękiem będzie obejmować kąpiele w ciężkim dymie, kontemplację czerwonych ścian, seanse stroboskopowe, zabiegi z czarnej trawy, wizuale, trumny, performanse. O rehabilitację zadbają rezydenci strefy chillout, a także cztery bary, w tym jeden wprost z Lawendowej 8. O to z kolei, żebyście nie padli z głodu – SurfBurger. Więcej niespodzianek i promocji znajdziecie na stronie wydarzenia.

SQUAREPUSHER, czyli Tom Jenkinson, to brytyjski muzyk, który tworzy awangardową muzykę elektroniczną, łącząc takie gatunki, jak acid techno, jazz, ambient, drum and bass oraz break beat. Jako nastolatek interesował się ciężkim brzmieniem metalowych gitar, marząc o karierze w zespole trash-metalowym. U progu lat 90-tych jego zainteresowania diametralnie się zmieniły, kierując się ku muzyce elektronicznej. Jego debiutancki album „Feed Me Weird Things”, uznawany jest do dzisiaj za jedną z najważniejszych płyt lat 90-tych. Do tej pory muzyk ma na swoim koncie czternaście studyjnych albumów. Podczas halloweenowej nocy zaprezentuje materiał z płyty „Damogen Furies”, będącej udaną kompilacją najlepszych cech muzyki Brytyjczyka.

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1

Kiedy: 31 października, koncert 00.00, impreza 21.00-06.00

Bilety: 80 zł

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − cztery =