Mikromusic zagra w Klubie Żak

11825225_10153421561037778_7365319435069997420_nMikromusic powraca do Trójmiasta! Już 24 października grupa wystąpi w gdańskim Klubie Żak. Na scenie Natalia Grosiak i jej ekipa premierowo zaprezentują repertuar z najnowszej płyty „Matka i żony”. 

Zespół długo kazał czekać swoim fanom na kolejny krążek. Ostatni – „Piękny koniec” miał swoją premierę w marcu 2013 roku. Cierpliwość wiernych wielbicieli została jednak wreszcie nagrodzona. 25 września 2015 roku na rynku muzycznym pojawiło się najnowsze „dziecko” wrocławskiej formacji pt. „Matka i żony”. To już siódma pozycja w dyskografii Mikromusic, działającego już na polskiej scenie od trzynastu lat.

Choć w nagraniach bierze udział ta sama ekipa co ostatnim razem, a za produkcję ponownie odpowiada gitarzysta Dawid Korbaczyński, „Matka i żony” nie znudzi z pewnością stałych słuchaczy i poszerzy grono fanów o nowych wielbicieli zespołu. Teksty utworów tym razem są bardziej prywatne i inspirujące. Poza standardowymi dla Mikromusic, pełnymi melancholii piosenkami (jak chociażby singiel promujący – „Bezwładnie”, w duecie ze Skubasem), na krążku pojawiły się także bardziej energiczne rytmy („Matko Tereso”), które z pewnością rozgrzeją publiczność zebraną w Klubie Żak.

Mikromusic założyli w 2002 roku Natalia Grosiak, wokalistka, i Dawid Korbaczyński, gitarzysta i producent. Wrocławski zespół w swoim repertuarze łączy jazz, trip-hop i rock, a nawet elementy muzyki ludowej. Wizytówką grupy jest z pewnością wspaniały wokal liderki ekipy, który z pewnością wpłynął na co raz większą popularność ich muzyki. Dużymi osiągnięciami Mikromusic są nominacje do nagród takich jak Cameraimage czy Yacha. Utwory cieszą się także dużym uznaniem wśród polskich twórców filmowych. Piosenkę „Takiego chłopaka” można było usłyszeć w komedii „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, a ostatni singiel – „Bezwładnie”, promował najnowszą produkcję Bartosza Prokopowicza pt. „Chemia”.

Gdzie: Klub Żak, aleja Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

Kiedy: 24 października 2015, godz. 20:00

Bilety: dostępne na stronie eventim.pl oraz w kasach Klubu Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − sześć =