Enter Shikari w Parlamencie

enter shikariArtyści tegorocznej edycji Open’era chyba bardzo upodobali sobie nasz kraj – wielu z nich na jesień zaplanowało koncerty w największych polskich miastach. O Trójmieście na pewno nie zapomniał zespół Enter Shikari, który już w najbliższą niedzielę, 27 września, wystąpi w gdańskim Parlamencie.

Początki ich wspólnego grania sięgają 2003 roku. Wtedy to zespół o nazwie Hybryd, przekształcił się w Enter Shikari. A skąd nazwa? Wzięła się ona od nazwy łodzi krewnego Rou, wokalisty kapeli. Jak można wyczytać w wielu notkach biograficznych, Rou tym samym imieniem nazwał bohatera sztuki, którą napisał jakiś czas przed założeniem zespołu.
Ich debiutancki longplay, „Take to the Skies”, wydany został wiosną 2007 roku i zupełnie niespodzeiwanie znalazł się na czwartym miejscu listy najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii. Krążek ukazał się nakładem Ambush Reality, wytwórni założonej przez samych członków zespołu. Ich dyskografia zamyka się póki co na czterech płytach, ale muzycy pozwalają sądzić swoim słuchaczom, że jeszcze sporo zamierzają namieszać na rynku muzycznym.

Enter Shikari znane jest z prawdziwych popisów. Niejednokrotnie zdarzyło im się występować na wieży z głośników, niezbyt delikatnie obchodzić się ze wzmacniaczami czy chociażby skakać w publiczność. Starają się zaskakiwać swoich fanów też od strony muzycznej – praktycznie na każdym koncercie można usłyszeć stary kawałek w nowej, zupełnie odświeżonej wersji. Czy w Parlamencie będziemy świadkami podobnych historii? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę!

Kiedy? 27 września, godzina 20:00

Gdzie? Klub Muzyczny Parlament, ul. Świętego Ducha 2, Gdańsk

Bilety: 69 zł na www.pwevents.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 17 =