Obrazy Ogniem Malowane

plama obrazy ogniem malowanePo upalnym lecie i długich wakacyjnych dniach, październik może wydawać się miesiącem smutnym. Bo szybko robi się ciemno, a noce coraz chłodniejsze. Może, ale nie musi. Plama Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wydarzenie, które rozgrzeje nawet w najzimniejszy jesienny wieczór.

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna, której tworzywem jest światło i ogień. Pierwsza odsłona imprezy odbyła się w 1993 roku. Początkowo miała charakter warsztatów prowadzonych przez Edwarda Roguszczaka, wybitnego ceramika. Już wówczas cieszyła się dużym zainteresowaniem, także wśród mieszkańców okolicznych bloków.

Impreza ma charakter otwarty, co oznacza, że każdy może zostać twórcą obrazów ogniem malowanych. Ważniejszym od wykształcenia czy doświadczenia jest chęć i pomysł.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do 16 października przedstawić organizatorowi projekt akcji teatralnej, instalacji rzeźbiarskiej lub aranżacji przestrzennej wykorzystującej żywy ogień. Zgłaszać mogą się osoby pełnoletnie indywidualne lub w zespołach. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko (nazwę grupy), adres, telefon, e-mail, scenariusz akcji uwzględniający czas trwania wydarzenia, czas montażu i demontażu, spis potrzebnych materiałów, proponowane miejsce prezentacji (wszystkie projekty powinny odbyć się w pobliżu „Plamy”), rysunki itp.

Kiedy: 24.10 (sobota), godz. 18.00 – 20.00
Gdzie: Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, Gdańsk – Zaspa
Szczegóły: KLIK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *