SLOT Pomorze – festiwal spotkań

slot-pomorze-logo-2015Żyjemy w zawrotnym tempie. SLOT Pomorze to dobra okazja, by zwolnić i spędzić czas na warsztatach, wystawach oraz koncertach. Druga edycja festiwalu już w sobotę, 22 sierpnia.

W czasach, gdy coraz więcej osób przedkłada świat wirtualny nad realny, SLOT Pomorze ma na celu przeciwdziałać rozluźnianiu więzi społecznych. Spotkania z interesującymi ludźmi, skłaniające do wyjątkowych rozmów, to niektóre z kluczowych elementów festiwalu. W tym roku gościem specjalnym będzie, pochodzący z okręgu ługańskiego (Ukraina) Maksim Sliazin, który opowie o dramatycznej codzienności cywili żyjących na linii frontu.

Imprezie towarzyszą liczne wystawy, między innymi litografii, wklęsłodruków, linorytów, a także fotografii. Zaprezentowane zostaną np. zdjęcia J.W. Wojdawskiej w ramach projektu „Emocje”, w którym wzięli udział podopieczni gdyńskiej fundacji Dom Marzeń. Ponadto, z wybranymi artystami będzie można spotkać się w festiwalowej kawiarence Cafe Przystań.

Różnorodny program warsztatów, pozwala osobom w każdym wieku wybrać interesujące zajęcia. Znajdziemy tu między innymi wypiekanie pizzy, projektowanie bębnów, rzeźbienie w glinie, majsterkowanie dla dzieci (LoTech Toys), a także malowanie przeźroczy oraz kuglarstwo. Nie zabraknie również planszówek i warsztatów komiksowych z Tomaszem “Spellem” Grządzielą.

SLOT Pomorze to też koncerty, które odbywać się będą od godziny 16.30 na dwóch scenach – dużej i plenerowej. W tym roku wystąpi, znany trójmiejskiej publiczności współczesny bard, Dominic John Sebastian. Ponadto, pojawi się wielu młodych muzyków, na których warto zwrócić uwagę – na przykład zespół Foretime lub Julita Zielińska. Dla tych, którzy wieczorem będą nadal pełni energii, czekać będzie Reggae After Party.

Szczegóły: www.slotpomorze.pl

Bilety: 15 zł, 10 zł (studenci/uczniowie)

Kiedy: 22 sierpnia, 12.00 – 00.00

Gdzie: Park Kolibki, Al. Zwycięstwa 291, Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *