Stocznia jest Kobietą

stoczniajestkobietaW ramach projektu „Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej” powstał audioprzewodnik śladami kobiet po Stoczni Gdańskiej. Jego prezentacja odbędzie się 10 grudnia, w godzinach 18.00 – 19.30 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

„Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej” to edukacyjny projekt herstoryczny realizowany przez Stowarzyszenie Arteria we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej. Włączyły się do niego również osoby z grupy społecznej skupionej wokół projektu ”Metropolitanka”, na którego dotychczasowym dorobku oparte jest to przedsięwzięcie.

Do stworzenia audioprzewodnika posłużyły zebrane historie mówione kobiet związanych poprzez pracę, działalność społeczną, polityczną, artystyczną i powiązania rodzinne z dawną Stocznią Gdańską.

Wywiady przeprowadziły osoby, które wcześniej wzięły udział w warsztatach z historii mówionej (zbieranie informacji na podstawie osobistych przeżyć i opinii rozmówcy – red.). Prowadziła je Sławomira Walczewska – współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji Kobiecej eFKa. Celem warsztatów było przygotowanie uczestników do lepszego i skuteczniejszego przeprowadzania wywiadów. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest historia mówiona i jej metody, uczyli się nawiązywania kontaktów, tworzenia odpowiednich warunków do rozmowy oraz formułowania pytań.

Prezentacja audioprzewodnika będzie zwieńczeniem tegorocznej działalności Akademii Stoczni w Gdańsku (cyklu wykładów i spacerów dotyczących przeszłości Stoczni Gdańskiej). Spotkanie poprowadzą członkinie ”Metropolitanki” – Anna Miler i Marta Tymińska.

 Więcej informacji na stronie: http://metropolitanka.ikm.gda.pl/dzialania/sjk lub profilu FB: https://www.facebook.com/events/261001734051123/?source=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 20 =