Uczta dla duszy – Port Literacki w Gdańsku

1449473__krZaraz po Jarmarku św. Dominika, gdański Długi Targ zamieni się w miejsce wyjątkowe dla wszystkich miłośników poezji i literatury. Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Port Literacki w Gdańsku! 

Port Literacki to odbywający się od dwudziestu lat festiwal literacki promujący współczesną poezję. Co roku do Wrocławia zjeżdżają fani poezji oraz najsławniejsi twórcy tego gatunku literackiego, by wspólnie delektować się jego pięknem. Po raz kolejny, w ramach wakacyjnych podróży, Port Literacki zawita do Gdańska. W dniach 18-20 sierpnia przed budynkiem Instytutu Kultury Miejskiej, zaraz obok Fontanny Neptuna, stanie Miasteczko literackie, w którym odbędzie się sprzedaż książek Biura Literackiego oraz inne towarzyszące festiwalowi atrakcje.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Portu Literackiego w Gdańsku będzie nominowany do nagrody „Europejski Poeta Wolności” Vianni Bianconi oraz Massimo Gezzi. Spotkanie ze szwajcarskimi poetami, podczas którego odbędą się czytania z antologii „Szyby są cienkie”, już 19 sierpnia o 18:00. Polską poezję reprezentować będą m.in. Justyna Bargielska, Roman Honet i Łukasz Jemioł  – przedstawią oni swoje dzieła wydane specjalne z okazji jubileuszu festiwalu.

Port Literacki to również okazja dla młodych twórców. 18 sierpnia odbędzie się Konkurs jednego wiersza. Aby wziąć w nim udział, wystarczy napisać tekst i wrzucić go do jednej ze specjalnych skrzynek rozmieszczonych w Gdańsku. Na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody. W ramach Wolnego rynku poetów będzie można zapoznać się z twórczością debiutujących poetów, uczestników projektu Połów.

Uzupełnieniem programu literackiego będą inne wydarzenia: koncert zespołu TRUPA TRUPA, wystawa zdjęć ze wszystkich edycji festiwalu, pokaz etiud do wierszy polski poetów oraz degustacja smakołyków inspirowanych literaturą. Zakończeniem Portu w Gdańsku będzie literacki spacer z Tadeuszem Dąbrowskim. Cały program festiwalu dostępny na stronie internetowej www.portliteracki.pl. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *