Hey zagra w Zatoce Sztuki

nosowskaPo dancehallu w wykonaniu Seana Paula nadchodzi kolej na polskie brzmienia. Już 30 lipca (czwartek) fanów polskiego rocka czekają niesamowite wrażenia – tym razem na plażowej scenie Zatoki Sztuki wystąpi zespół Hey. 

Hey wraz z wokalistką Katarzyną Nosowską na dobre wpisał się już w historię polskiej muzyki. Założony w 1992 roku w Szczecinie zespół jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych w kraju. Warto wspomnieć, że oprócz dobrze znanej piosenkarki grupę tworzą również: Paweł Krawczyk (gitara, chórki), Marcin Żabiełowicz (gitara), Robert Ligiewicz (perkusja), Jacek Chrzanowski (gitara basowa) oraz Marcin Macuk (instrumenty klawiszowe).

Przez ponad 20 lat swojej działalności zespół Hey stworzył wiele utworów, które podbiły listy przebojów praktycznie wszystkich stacji muzycznych. Mowa tu o takich piosenkach jak „Teksański”, „Cisza, ja i czas”, „Byłabym”, „Sic!” czy „Mimo Wszystko”. Płyty grupy kilkakrotnie zyskiwały status platynowych, co świadczy o ogromnym powodzeniu w branży muzycznej. Na przestrzeni lat stylistyka zespołu ewoluowała – od brzmień spod znaku grunge, poprzez rocka alternatywnego, aż po elektronikę.

W czerwcu bieżącego roku w sklepach pojawił się nowy album grupy: „Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged”. Krążek powstał przy współpracy z Filharmonią w Szczecinie i Miastem Szczecin. Obok muzyków z zespołu Hey, na scenie filharmonii zagrali również wirtuozi instrumentów akustycznych oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Utwór promujący płytę – „Chiński Urzędnik Państwowy”, zajmuje aktualnie pozycję trzecią na kultowej Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Koncert Hey jest jednym z wielu, które tego lata organizuje sopocka Zatoka Sztuki. Pewne jest, że szczecińskiego zespołu w takich warunkach przyrody szybko już nie zobaczymy, ani nie posłuchamy: dobra polska muzyka, plaża, morze, zachód słońca – czy można w te wakacje chcieć czegoś więcej?

Kiedy: 30 lipca, otwarcie bramek godz. 18.00, koncert godz. 20.30

Gdzie: Zatoka Sztuki, ul. Mamuszki 14, Sopot

Więcej informacji na stronie wydarzenia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *