Karma wraca (za ciacho) na Wolnym Targu!

plakat1Organizatorzy Wolnego Targu w Gdańsku i blogerki kulinarne z Trójmiasta organizują niecodzienną akcję charytatywną. W sobotę, 18 lipca w godz. 9.00-16.00, na ul. Ogarnej będzie można nieprzyzwoicie się najeść, jednocześnie wspierając bezdomne zwierzęta z gdańskiego schroniska „Promyk”. Jak to możliwe?

Autorki blogów kulinarnych będą częstowały domowymi ciastami, a wystawcy Wolnego Targu przekażą część swoich produktów na akcję, z której cały dochód zostanie przekazany na zakup specjalistycznej karmy dla chorujących psów z „Promyka”. Będzie można kupić kawałek pysznego wegańskiego tortu, owocowej i wytrawnej tarty, bajecznie przystrojoną babeczkę, konfiturę truskawkową, czy naturalny karob, tahini i melasę. Swoje specjalności przygotują m.in. autorki blogów: Strawberries from Poland, Burczy mi w brzuchu, Lekko jak hel, Przegryzam, czy MASZU.

Akcja ma na celu nie tylko pomoc głodnym i chorującym psom, ale również propagowanie adopcji schroniskowych czworonogów, dlatego przy stoisku będzie obecny również Wigo – wiecznie merdający ogonem dowód na to, że warto tworzyć nowe domy dla bezdomnych zwierząt.

Poza wsparciem akcji w postaci kupna ciast i innych produktów, organizatorzy podkreślają, że warto zabrać ze sobą rzeczy niezbędne w schronisku, a być może zalegające w domach: smycze, obroże, zabawki, przekąski, stabilne miski na karmę.

Lokale gastronomiczne i autorzy blogów kulinarnych, którzy chcieliby dołączyć do akcji proszeni są o kontakt pod tym adresem mailowym:  lekkojakhel@gmail.com

Więcej szczegółów i bieżące informacje dot. akcji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1016162868417432/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *