Wystawa „Closer” Tomasza Gudzowatego

10408955_875877415815518_6519650467401604542_nDzika natura, potęga i nieodparte piękno. Od 4 lipca będzie można obejrzeć w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie kolekcję zdjęć Tomasza Gudzowatego. Jest to pierwszy tak obszerny przegląd prac artysty z zakresu fotografii przyrody.

Wystawa „Closer” składa się z 350 zdjęć dzikiej przyrody, w tym także około 40 fotografii nigdzie wcześniej nie publikowanych. Najnowsze prace zostały wykonane w listopadzie ubiegłego roku w Falklandach i Południowej Georgii i pokazują pingwiny królewskie, słonie morskie i albatrosy.

Tomasz Gudzowaty urodził się w 1971 roku w Warszawie. Studiował prawo na tamtejszym uniwersytecie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografów, Polskiej Agencji Prasowej i European Press Agency. Współpracował z agencją Focus Fotoagentur, a w latach 2004-2011 prowadził w Warszawie Yours Gallery. Realizując swoje projekty zwiedził ponad setkę krajów na wszystkich kontynentach.

Wystawa w Sopocie jest tym bardziej wyjątkowa, że artysta zaczynał swoją przygodę z aparatem od fotografii przyrodniczej i to właśnie w niej osiągał pierwsze międzynarodowe sukcesy, m.in. w 1999 roku otrzymał nagrodę World Press Photo za słynne zdjęcie „Pierwsza lekcja zabijania”, przedstawiające dwa młode gepardy tuż przed zabiciem małej gazeli.

Fotograf w swoim dorobku ma także liczne reportaże o tematyce społecznej i sportowej, m.in. o niepełnosprawnych sportowcach, Akademii Boksu założonej w jednej z najbiedniejszych dzielnic Sao Paulo czy mnichach z klasztoru Shaolin.

Kiedy: 4 lipca – 4 października 2015

Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, ul. Plac Zdrojowy 2

Bilety: bilet normalny – 10 zł; bilet ulgowy – 7 zł; bilet dla mieszkańca Sopotu – 5 zł

Szczegóły dostępne na stronie Państwowej Galerii Sztuki.

Serdecznie polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *