Joga w Trójmieście

1411697__krONZ ogłosił 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi. W związku z dużym zainteresowaniem, w obchody tego święta włączyła się Polska.  Już w niedzielę Trójmiastem zawładną atrakcje poświęcone jodze! Szczegóły poniżej.

Czym jest joga? Jak podaje portal joga-joga.pl samo słowo to ma aż 3 znaczenia. Po pierwsze – ujarzmienie, rozumiane jako posiadanie władzy nad własnymi słabościami i popędami. Po drugie – droga, czyli wytrwałe dążenie do celu. Po trzecie – zjednoczenie, czyli osiągniecie wewnętrznej jedności, spójności i doskonałości. W praktyce więc jogą jest dążeniem do samodoskonalenia poprzez system działań zgodny z jej zasadami. Na zachodzie najpopularniejszą jej formą są ćwiczenia, pozycje, nazywane asanami oraz ćwiczenia oddechowe – pranayama.

Uprawiający jogę przyznają, że dzięki niej czują się lepiej nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Ćwiczenia i styl życia zyskały szerokie grono sympatyków i już w tę niedziele będziemy mogli świętować Międzynarodowy Dzień Jogi także w Trójmieście. Wydarzenie, które odbędzie się w godz. 8.30 – 17.00 na terenie AWfiS w Gdańsku oraz na Placu Zdrojowym w Sopocie, organizowane jest wspólnie przez Marlenę Kotas (Szkoła Jogi MaKai) i Dianę Sochacką (Centrum Jogi Gdańsk), a wspiera je Sunil Ahuja z Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury (IPPCI) Z Oddziału Pomorskiego.

Szczegóły tutaj.

Kiedy: 21 czerwca (niedziela), godz. 8:00 – 17:00
Gdzie: Gdańsk AWfiS i Plac Zdrojowy w Sopocie
Bilety: Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *