Gdzie spędzić najkrótszą noc w roku?

noc świętojańskaNoc Świętojańską wypada spędzić w sposób wyjątkowy i wykorzystać ją do ostatniej sekundy. Trójmiasto oferuje swoim mieszkańcom koncertowe i sportowe emocje, które mogą w tym pomóc. Sami wybierzcie, gdzie 19 czerwca spędzić te wyjątkowe święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości jednocześnie!

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska będzie imprezą inauguracyjną otwierającą tegoroczny sezon imprez plenerowych na Placu Zebrań Ludowych. Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic. Zapowiada się huczne, energetyczne i skoczne świętowanie przy rytmach trafiających w gusta szerokiego grona odbiorców. Wystąpią Funkloopy, Ania Rusowicz, Smolik/Kev Fox oraz Maciej Maleńczuk z zespołem psychodancing.

Funkloopy to trójmiejski zespół łączący rytmy funku, hip-hop’owego lokalu i rocka.  Ania Rusowicz przeniesie nas z kolei w lata rozkwitu muzyki stricte rozrywkowej, tj. 60’ i 70’, prezentując swoje indywidualne kompozycje. Przedstawi też aranżacje utworów upamiętniających twórczość Ady Rusowicz – mamy artystki. Subtelna elektronika i akustyczne brzmienie to charakterystyka twórczości kolejnego artysty, który pojawi się na scenie. Andrzej Smolik jest najbardziej uznanym producentem muzycznym w naszym kraju. Pracował m.in. z Kasią Nosowską, Marią Peszek czy Robertem Gawlińskim. Oprócz tego z sukcesem wydaje własne, autorskie płyty. Na Zakończenie Nocy Świętojańskiej, jako gwiazda tegorocznej edycji, wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Tego polskiego wokalisty i gitarzysty rockowego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularność zdobył jako lider zespołu Pudelsi, a kilka lat później nagrał pierwszą solową płytę. Zespół Psychodancing będzie próbą przedstawienia polskich przebojów i autorskich tekstów Maleńczuka.

O której: 17:00

Gdzie: Plac Zebrań Ludowych, Brama Oliwska, Gdańsk

Wstęp: 7 zł

Noc Kupały w Nowym Porcie. Od zmierzchu do świtu.

noc kupały w nowym porcieOd godziny 19:30, Noc Kupały, będzie można świętować również w Nowym Porcie, a dokładniej na nadbrzeżu Martwej Wisły. Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia – organizator imprezy – proponuje „euforyczny miks” muzyczno-filmowy. Noc Kupały w Nowym Porcie rozpoczną warsztaty plecenia wianków prowadzone przez duet Na Trawie. O 21:00 rozpocznie się ognisko, a już pół godziny później wspólne pieczenie uświetni występ zespołu Wovoka, grającego mieszkankę bluesa, muzyki Indian i muzyki psychodelicznej. Organizatorzy zachęcają do „zachłyśnięcia się muzyką, śpiewem i tańcem, szukania kwiatu paproci i wspólnego ocekiwania aż nadejdzie Nowy Dzień”. Całość zwieńczy plenerowy pokaz szwedzkiego filmu Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął, nominowanego do Nagrody Publiczności przez Europejską Akademię Filmową za najlepszy film na naszym kontynencie.

O której: 19:30-1:00

Gdzie: nabrzeże Martwej Wisły w Nowym Porcie ul. Starowiślna

Wstęp: wolny

Nocny Bieg Świętojański

Jeśli po poprzednich atrakcjach starczy komuś sił, Gdynia zaprasza wszystkich chętnych na Nocny Marsz lub Bieg Świętojański. To trzeci z rzędu bieg z cyklu PKO Grand Prix organizowany jednocześnie z okazji święta ulicy Świętojańskiej.

Biuro przyjmujące zapisy znajdować się będzie na końcu Skweru Kościuszki, naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Najpierw o godzinie 22:00 wystartuje Marsz Świętojański – Nordic Walking w kategoriach Open. Uczestnicy zaczną od Skweru Kościuszki przez Aleję Topolową i skończą na Bulwarze Nadmorskim. O 23:59 rozpocznie się natomiast Bieg Świętojański na 10 km.

Po numery startowe do Marszu Nordic Walking będzie można zgłaszać się do biura przyjmującego zapisy między 19:00 a 21:30, natomiast do Biegu Głównego od 19:00 do 23:30. W ubiegłym roku Bieg w Gdyni przyciągnął aż 6780 zawodników!

O której: Marsz – 22:00, Bieg – 23:59 (zapisy odpowiednio wcześniej)

Gdzie: Skwer Kościuszki, Gdynia

Wstęp: wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 6 =