O.S.T.R i Astronautalis w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

gts istrGdański Teatr Szekspirowski i płyta życia O.S.T.R-ego. Czy może być coś piękniejszego? Raper zawita do Trójmiasta 14 czerwca wraz z najnowszą „Podróżą zwaną życiem” i zaprzyjaźnionym artystą z USA. Wszyscy miłośnicy kultury hip-hopowej wiedzą, że zapowiada się naprawdę magiczny wieczór.  

Wszyscy kochamy oldschoolowe już, pierwsze krążki Ostrego. Znamy teksty, wystukujemy bity, szanujemy całą dyskografię, bo to poniekąd znak naszych czasów. Ta płyta solowa to jednak zupełnie inny wymiar muzyki Adama Ostrowskiego – to osiągnięcie pełni muzycznej dojrzałości i, jak przyznaje sam raper, „najważniejsza płyta w jego życiu”.

Płyta inspirowana jest muzyką filmową, muzyką poważną, ale już nie rozrywkową. W moim odczuciu jest to nowoczesna muzyka dla dorosłych. Moja własna muzyka. Wybraliśmy jedyną w swoim rodzaju drogę. Nie usłyszycie tego nigdzie indziej – tak mówił O.S.T.R przy okazji premiery płyty, a teraz nadarza się doskonała okazja, by posłuchać „Lubię być sam”, „Post Scriptum” czy „Ja, Ty, My, Wy, Oni” na żywo, i to nie byle gdzie, bo w przepięknej scenerii Teatru Szekspirowskiego.

Album jest praktycznie pozbawiony sampli i oparty w dużej mierze na instrumentach elektronicznych i aranżacjach kolektywu Killing Skills, dlatego zapowiada się doskonały instrumentalnie koncert. Również dojrzałość tekstowa „Podróży zwanej życiem” wprowadzi Was zarówno w refleksję jak i mocne energetyczne i pozytywne uderzenia.

W ramach Sceny Odkryć Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przed O.S.T.R. wystąpi amerykański artysta Astronautalis, czyli Charles Andrew Bothwell. Korzenie jego muzyki tkwią w szeroko pojętym w hip-hopie, jednak dźwięki i style na jego sześciu płytach to mieszanka, której nie da się jednoznacznie sklasyfikować, a która jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że w niedzielę trzeba się pojawić w GTS.

Kiedy: 14 czerwca, godz. 20:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Bilety: 45 zł, do kupienia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *