PRZEGLĄD WEEKENDOWY 29.05-31.05

11297644_818407138250456_520900435_nSesja zbliża się wielkimi krokami, jednak trójmiejscy organizatorzy nie odpuszczają. Oderwijcie na chwilę nosy od książek i dajcie się porwać w wir weekendowych wydarzeń – kiedyś trzeba odpoczywać!

Piątek 

Ten weekend przede wszystkim stoi pod znakiem muzyki. Najważniejszym wydarzeniem są bez wątpienia Neptunalia, czyli juwenalia Uniwersytetu Gdańskiego. Koncerty plenerowe rozpoczną się już w piątek.. Pierwszego dnia na scenie oliwskiego kampusu UG, obok Biblioteki Głównej, wystąpią: reggae band Asyż, polska grupa punk rockowa Kuśka Brothers oraz zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – Hey. Wszystko zacznie się o 18:00, a wstęp dla studentów jest całkowicie darmowy. Dla pozostałych, 20 zł.

Z kolei miłośników cięższych dźwięków zapraszamy do gdyńskiego klubu muzycznego Ucho, w którym wystąpi warszawska grupa wykonująca post-metal, Obscure Sphinx. W roli supportów wystąpią Spirit, Butterfly Trajectory i Vidian. Bilety na koncert kosztują 35 złotych w przedsprzedaży i 40 złotych w dniu koncertu. Wydarzenie rozpoczyna się o 19:00.

neptunaliaOsoby, które pragną spędzić piątkowy wieczór przy spokojnej, klasycznej muzyce, koniecznie muszą wybrać się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W sali Koncertowej na Ołowiance odbędzie się Operowy wieczór talentów w miłosnym nastroju. Kompozycje Piotra Czajkowskiego, Witolda Lutosławskiego czy Giuseppe Verdiego zaprezentowane zostaną przez wybitnych solistów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Start o godzinie 19:00, a bilety w cenie od 10 do 35 złotych.

Tego samego wieczoru Stacja Orunia zaprasza na koncert J=J. Pod tym pseudonimem kryje się duet, w którego skład wchodzą Joanna Duda i Jan Młynarski. Syntezatory i perkusja – ich brzemienia to połączenie muzyki improwizowanej, jazzowej, klasycznej, hip hopu i elektroniki. Bilety w cenie 15/20 złotych, a koncert rozpocznie się o 20:30.

Sobota

To kolejny koncertowy dzień Neptunalii UG. Tego dnia na scenie wstąpią: laureat przeglądu kapel rockowych „DokRock” – Tune 4 Tune, Kamil Bednarek – w zastępstwie za Monikę Brodkę oraz dosłownie kultowy zespół – Kult. Podobnie jak dnia pierwszego – start o godzinie 18:00.

sfinks drum and bassRannych ptaszków zapraszamy na drugą edycję Color Day PG! Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej będzie miała miejsce najradośniejsza impreza. Color Day PG jest inspirowany hinduskim świętem Holi. W Indiach to czas radości, przebaczenia i nowego porządku. Wydarzenie ma pomóc małym podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Na imprezę składa się Color Run oraz Color Fest, czyli festyn z licytacjami. Zabawa zaczyna się o 12:00.

Miłośników klubowych brzmień nie może zabraknąć w sopockim klubie Sfinks700, który organizuje imprezę w rytmach drum & bass. To kolejna odsłona Drum & Bass 3 Miasto. Głównym artystą będzie melodyjny producent FD reprezentujący legendarne wydawnictwa takie jak Metalheadz, Critical czy Soul:R. Start 22:00, wjazd 10 złotych do 23:00, 15 złotych po 23:00.

30 maja do Trójmiasta ponownie zawita Andrzej Poniedzielski, który będzie promował nową płytę „Life”. Koncert zapewni wiele humoru, ale także i wzruszeń. Na wydarzenie zaprasza Pick&Roll Club – godzina 19:00. Bilety w cenie 60 złotych.

Niedziela

chillout classic miasto aniolowMiasto Aniołów organizuje koncert z serii Chillout Classic. To nietypowa forma relaksu, podczas którego masz możliwość słuchania przepięknych dźwięków leżąc na sofie przy zgaszonym świetle. Po raz piąty, i ostatni, wystąpi kwartet smyczkowy Baltic. Oprócz klasycznych standardów, będzie można także usłyszeć piosenki ze starych filmów.. To nietuzinkowe wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 20:00, a bilety sprzedawane są w trzech wariantach: 25 złotych ­ miejsce na ziemi z własną karimatą, 45 złotych – miejsce na sofie, leżaku a w cenie kieliszek wina bądź wymiennie piwo lub napój. 90 złotych to cena wynajęcia miejsca w luksusowej, 4-osobowej loży.

Natomiast z samego rana warto wybrać się na festyn rodzinny „Gdańsk Dzieciom” na stadionie PGE Arena Gdańsk. Na przybyłych czeka wiele atrakcji takich jak: animacje sportowe i artystyczne, pokazy straży pożarnej i policji, występy wokalne i taneczne oraz wiele innych. Główną atrakcją będzie koncert Saszan, idolki nastolatków. Impreza będzie trwała od 10:00 do 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − cztery =