Al di Meola w Polsce!

Al-Di-Meola-gdynia-928x533Światowej sławy gitarzysta jazzowy po raz kolejny odwiedzi nasz kraj. Artysta wystąpi w gdyńskim klubie Atlantic już w niedzielę 17 maja.

Mówi się o nim, że jest przyjaznym i otwartym człowiekiem. Potrafi nawiązać wspaniały kontakt z publicznością, dzięki czemu jego koncerty znane są z niesamowitej, intymnej atmosfery. Zapis najsłynniejszego z nich, wydany jako „Friday Night in San Francisco”, który di Meola dał w 1980 roku wraz z Paco De Lucią i Johnem McLaughlinem dla przeszło 10-tysiecznej widowni, sprzedał się na świecie w 2-milionowym nakładzie. Muzyk w trakcie swojej kariery nagrał ponad 20 albumów.

Artysta we wczesnych latach twórczości został zauważony za sprawą charakterystycznej techniki, którą cechuje szybkość i swoboda. Już od dziecka fascynowała go muzyka Ameryki Łacińskiej. Dziś śmiało można powiedzieć, że jego twórczość wywarła wielki wpływ na historię jazzu. Jednak zapewne niewielu z jego słuchaczy wie, że karierę muzyczną Al di Meola zaczynał od nauki gry na akordeonie.

Klub Atlantic zachęca do jak najszybszego zatroszczenia się o wejściówki, bo bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki!

Kiedy: 17 maja 2015, godz. 20:00

Gdzie: Klub Atlantic, ul. 3 maja 28, Gdynia

Bilety: 110pln – miejsce stojące, 150pln – numerowane miejsce siedzące, 175pln – numerowane miejsce siedzące (do nabycia w kasie klubu Atlantic Gdynia) oraz na www.interticket.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *