Bałtycki Festiwal Nauki po raz trzynasty

Bałtycki Festiwal Nauki- PlakatBałtycki Festiwal Nauki to impreza popularnonaukowa organizowana od 13 lat przez wyższe uczelnie z województwa pomorskiego. Skierowana jest do przedszkolaków oraz osób z wyższym wykształceniem. Nie ma żadnych barier i ograniczeń. 

Festiwal rozpocznie się 19 maja we wtorek i potrwa do 24 maja (niedziela). Jego celem jest udowodnienie, że nauka to nie tylko mądre i wielkie księgi, a także uświadomienie ludziom, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Organizatorzy chcą zobrazować tematykę oraz osiągnięcia prowadzonych obserwacji naukowych – w ciekawy i łatwy do zrozumienia dla wszystkich sposób. Szczególnie chodzi o wyjaśnienie jak ważne i potrzebne są badania przeprowadzane w licznych laboratoriach oraz  instytucjach. Podczas tego festiwalu, dowiecie się również jakie znaczenie w analizach naukowych ma Morze Bałtyckie. Jeśli więc jesteście ciekawi świata i chcecie czerpać radość z jego poznawania, nie może Was zabraknąć na tym wydarzeniu. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!

Po szczegóły tego wydarzenia, dotyczące planugodziny i miejsca zapraszamy tutaj.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =