Scena Odkryć w GTS: Spoiwo i SLEEP PARTY PEOPLE

Sleep Party PeopleGdański Teatr Szekspirowski poza organizacją spektakli ma coraz więcej do zaoferowania wielbicielom muzyki. W swoim koncertowym cyklu pod nazwą Scena Odkryć zaprasza do udziału młodych, zdolnych artystów, także tych spoza naszego kraju. W najbliższy piątek (8 maja) kolejna odsłona Sceny Odkryć, podczas której wystąpi Spoiwo oraz Sleep Party People.

Pierwszy z wymienionych projektów istnieje od 2009 roku i tworzy go czterech chłopaków z Gdańska i dziewczyna ze Śląska. Od początku działalności związani są mocno z trójmiejską sceną muzyczną i dziś śmiało można powiedzieć, że mają na niej najmocniejszą pozycję, jeżeli chodzi o post-rockowe kapele. Zawdzięczają to niezliczonej ilości koncertów u boku takich projektów jak Maybeshewill czy Jeniferever. Dzięki temu dali się poznać szerszej publiczności. A to, co zrobili na debiutanckiej, wydanej w marcu tego roku, płycie „Salute Solitude” to efekt walki o marzenia. W przypadku Spoiwa marzenia faktycznie się spełniają, bo nagrali płytę wybitną, która wybornie brzmi na żywo. Z resztą sprawdźcie sami w najbliższy piątek (8 maja) w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Z facebookowego profilu Spoiwa można wyczytać, że maj zapowiada się dla nich wyjątkowo, właśnie przez wzgląd na to, że będą mieli możliwość dzielenia sceny z jednym ze swoich ulubionych zespołów – Sleep Party People. Projekt, za który odpowiedzialny jest duński multiinstrumentalista Brian Batz, po raz pierwszy wystąpi w Gdańsku. Muzycy zespołu to postaci mocno enigmatyczne – podczas koncertów zakładają czarne ubrania oraz maski królików, na myśl przywodzące bohatera filmu „Donnie Darko”. Twórczość Sleep Party People jest mocno zanurzona w dream popowych brzmieniach, którym nadają osobliwe pogłosy i echa. Gitary są w tym wszystkim jedynie tłem, ustępując miejsca hipnotycznemu wokalowi Briana Batza, który wydaje się brzmieć gdzieś na granicy świadomości. Sleep Party People do Gdańska przyjeżdżają z materiałem z najnowszej płyty, zatytułowanej „Floating”. Uprościli na niej nieco swoje utwory, czego rezultatem jest bardziej skoncentrowany, nastawiony na melodię album.

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

START: 8 maja (piątek), godz. 20.00

MIEJSCE: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *