10 najciekawszych INFO ze świata seriali – Odcinek 9

11004195_801718039904253_572200778_nPrzed tygodniem odcinek był naprawdę komiksowy. Ten, otwierający kolejny miesiąc będzie bardziej smutny. Sporo o anulowanych serialach, nowinkach castingowych oraz plakaty nadchodzących wakacyjnych produkcji. Przedstawiamy 9 odcinek 10 INFO ze świata seriali: 27 kwietnia – 3 maja.

1. Hotelowi goście

Obsada piątego sezonu „American Horror Story” stale się rozrasta. Piątą odsłonę klimatycznego hitu o podtytule „Hotel” będziemy mogli obejrzeć w październiku, ale już teraz docierają do nas informacje na temat obsady. Sarah Paulson i Evan Peters zagrali do tej pory we wszystkich odsłonach antologii. Zagraniczne media potwierdzają, że i w piątym sezonie będziemy mieli okazję oglądać aktorów w rolach, póki co, nieznanych. Również Angella Bassett dołącza do obsady „Hotelu”. Mogliśmy oglądać ją w sezonach 3 i 4. Jak myślicie kogo tym razem zagrają aktorzy?

2. Dragon Ball 20 lat później

A to dopiero niespodzianka! Po niemal 20 latach od zakończenia bardzo popularnej kreskówki, „Dragon Ball” powróci a z nowymi dalszymi losami znanych nam bohaterów. Najważniejszą informacją jest ta, że za sterami produkcji zasiądzie Akira Toriyama, czyli ojciec przygód Son Goku. Serial „Dragon Ball Super” opowie o losach bohaterów po walce z potężnym Majin Buu. Dla wyjaśnienia – seria GT, nie będzie brana pod uwagę podczas tworzenia serialu.

3. Nie wiosną, a jesienią

Pamiętacie jak prezentowaliśmy wam propozycje polskich seriali? Wspominaliśmy o serialu „Prokurator”, o którym słuch zaginął. Teraz TVP2 uchyla rąbka tajemnicy na temat obsady. Serial zagości na antenie telewizyjnej dwójki jesienią. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Cielecką, Jacka Komana i Wojciecha Zielińkiego.

4. TVN Fabuła

1bdcc1bc-e2f2-11e4-a737-0025b511229eNie wszyscy o tym wiedzą, więc trzeba to ogłosić. Grupa TVN od 16 kwietnia 2015 wystartowała z nowym programem TVN Fabuła. Jest to program, który prezentuje tylko i wyłącznie filmy i seriale (głównie te zagraniczne). Warto tam zajrzeć, bo poziom wyświetlanych produkcji jest naprawdę wysoki. Niestety dociera on jedynie do szerszej publiki przez dekodery nc+. A szkoda…

5. Omen… znaczy Damien

Moda na serialowe kontynuacje znanych filmowych hitów nie słabnie. Tym razem stacja A&E przejęła od Lifetime produkcję „Damien”, która ma być kontynuacją jednego z lepszych horrorów wszech czasów, „Omena”. Serial pokaże dorosłe życie głównego dziecięcego bohatera filmu, który w okresie dorastania został opętany przez mroczne siły. Sezon pierwszy ma liczyć 10 odcinków, data premiery nieznana.

6. Żelazna pięść

MV5BMTQ4NDk4ODg3MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzQyMjY5Ng@@._V1_SX214_CR0,0,214,317_AL_

Żródło: IMdB.com

Choć do premiery serialu „Iron Fist” Netflixa jeszcze sporo czasu, w sieci krążą plotki na temat tego, kto wcieli się w główną postać komiksowej produkcji. Zachodnie media podają, że prawie pewnym kandydatem do tej roli jest Ryan Phillippe. Oliwy do ognia dolewa sam aktor, który oficjalnie potwierdził, że prowadzi intensywne rozmowy w sprawie udziału w produkcji. Co z tego wyjdzie? Dowiemy się wkrótce.

7. Koniec zemsty

Serial „Zemsta” z 2011 roku był wielkich hitem stacji ABC. Niestety z czasem produkcja straciła na oryginalności, a w konsekwencji obecnie emitowany 4 sezon będzie ostatnim. Władze ABC potwierdzają, że „Zemsta” została anulowana i nie powróci w sezonie 2015/2016.

8. Kolejne produkcje od Netflixa

Netflix w czerwcu zaprezentuje całemu światu kolejne odcinki „Orange is the new black”. Na chwilę obecną platforma prowadzi intensywną promocję serialu. Efektem tego jest nowy wiralowy plakat produkcji. Jak wam się podoba? Premiera wszystkich 14 odcinków już 12 czerwca.

oitnb1

Żródło: Netflix.com

9. NIE dla Helix

Z przykrości informujemy, że kolejny serial nie dostał zamówienia na dalsze odcinki. Nieszczęśliwcem jest „Helix” stacji SyFy. Główną przyczyną kasacji jest bardzo niska widownia, która nie przekraczała nawet 1 miliona widzów.

10. Mercy Street

Żródło: IMdB.com

Coraz więcej informacji napływa do serialomaniaków na temat produkcji Ridleya Scotta „Mercy Street”. Najnowsze informacje głoszą, że do obsady miniserialu dołączyli Mary Elizabeth Winstead (wcieli się w pielęgniarkę Mary Phinney) i Josh Radnor (Jedediah Foster – chirurg). Premiera na kanale PBS w 2016 roku. Produkcja opowie o historii domu medycznego w czasach wojny secesyjnej.

Na dzisiaj to tyle, jeśli chodzi o 10 najciekawszych INFO ze świata seriali. Zapraszamy za tydzień.

Źródło: Spoilertv.com