Galopem przez kluby i teatry

weekendZima zbliża się nieuchronnie i pogoda nie zachęca do spacerów. My jednak mamy kilka propozycji, które z pewnością was rozgrzeją. Sprawdźcie, ile macie możliwości, a jedyne, czego nie będzie chciało się wam robić, to zostać w weekend w domu.

Piątek

Nowe aranżacje, dużo mocnych beatów i zabawa z „czarną muzą” – to wszystko na piątkowej imprezie „I love hip hop”, w klubie Hormon. Gorący wieczór w rytmie rap, funk i r&b zacznie się o godz. 20, a do godz. 22 wielkie happy hours, czyli -50% rabatu na barze. Udostępniając informację dostępną na fanpage’u klubu na własnej Facebookowej tablicy można wygrać kupon kwotowy do zrealizowania w klubie. Przez całą noc wchodzimy za darmo!

W Sopocie królować będą królować rockowe brzmienia, a to za sprawą koncertu Lipali. Lipa z załogą będą przewodniczyć muzycznemu rejsowi przez wszystkie ich albumy aż po ostatnio promowany „3850”. Spodziewać się można także utworu „Alter Ego”, napisanego dla Fundacji Pies Szuka Domu, której zespół został ambasadorem. Wszyscy fani klasycznego, dobrego rocka i nieziemskiego głosu Lipnickiego powinni stawić się w Scenie o 22.00. Bilety w cenach 38 zł, do nabycia w klubie i stałych punktach sieci Eventim.

Piątkowy wieczór jest kolejnym dowodem na to, że klub B90 nie zwalnia tempa. Klub jest stosunkowo młody, ale już aspiruje do bycia najlepszym koncertowym lokalem, nie tylko pod względem technicznym, ale i zapraszanych zespołów. A zaprasza same gwiazdy. W ten weekend zagra tam Primal Scream, czyli brytyjska gwiazda alternatywnego rocka. Zespół promuje najnowszy album pt. „More Light”. Jako support wystąpią trójmiejscy młodzi zdolni – The Shipyard. Bilety w cenach 90 (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu) do kupienia w B90, Cafe Absinthe, Restauracji Śródmieście, Stacji Deluxe i klubie Spatif. Koncert startuje o 19.00.

opera_si_11_12_wwwSobota

Jeśli macie wolną sobotę, zajrzyjcie do Opery Bałtyckiej. Tam o 12.00 zacznie się kolejna z prelekcji scenicznych Jerzego Snakowskiego, pt. „Opera? Si!”. Będzie to spotkanie pełne muzyki, anegdot, żartów i refleksji. Tym razem temat przewodni to listopadowe operowe dziwactwa. „Każdy teatr jest domem wariatów, ale opera jest oddziałem dla nieuleczalnych”, mówią. Jeśli jesteście ciekawi tajników opery, to wejście do tego magicznego świata będzie was kosztowało tylko 10 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny).

 

rus2Wieczorem warto wrócić do Sceny. Na swój koncert zaprasza Ania Rusowicz. Wokalistka pierwszą płytę zadedykowała swojej mamie, Adzie Rusowicz. Połowa z utworów na tym albumie pochodzi z repertuaru Ady. Tym sposobem Ania w magiczny sposób przywróciła nam czar big beatu i lat 60. Teraz promuje drugi album, pt. „Genesis”. Krążek jest bardziej drapieżny, mocno osadzony w klimacie The Doors. Jesteście ciekawi jak sobie poradziła? Przyjdźcie na koncert o 23.00. Bilety możecie nabyć w klubie i stałych punktach Eventimu, w cenie 48 zł.

 

nocna zmianaTymczasem na Nocnej Zmianie w klubie Żak zagości angielski producent – Arkist, specjalizujący się w produkcjach bassowych i dubstepowych. Impreza z udziałem twórcy takich hitów jak „One year later” i „Fill your coffee” rozpocznie się o godz. 21. Oprócz głównego gościa, będzie można także usłyszeć progresywny fusion-pop w wykonaniu Crab Invasion. Zespół będzie promował swoją debiutancką płytę „Sala Suwnicowa”. Za bilet na wydarzenie zapłacimy 15 zł, a z kartą do kultury 10 zł.

Niedziela

Centrum jeździectwa Hipodrom w Sopocie zaprasza miłośników jeździectwa oraz wszystkich zainteresowanych na wielkie otwarcie w niedzielę, 1 grudnia. W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. przejażdżki konne, zwiedzanie wyremontowanej i rozbudowanej placówki, zawody w skokach przez przeszkody, a także teatr konny. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program Otwarcia:

09.00 – 15.30 Halowe Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody

13.00 – 15.00 Przejażdżki konne, zwiedzanie nowych obiektów

14.00 – 14.30 Konferencja Prasowa

14.30 – 15.00 Część oficjalna 1: przecięcie wstęgi

15.15 – 15.30 Dekoracja zwycięzców Zawodów

15.45 – 16.10 Część oficjalna 2: podziękowania, nagrody

16.15 – 16.40 Teatr Konny

cynadaNiedzielny wieczór spędźcie w teatrze. Klub Żak zaprasza na solo Bożeny Eltermann „Koncert Opus 11” i premierę Teatru Cynada „Nieme kino”. Wieczór z teatrem tańca będzie opowieścią o wysiłku, radosnym działaniu, niespełnionej ambicji, namiętności, bogactwie umysłu… słowem, będzie kipiał od emocji. Nie przegapcie takiej okazji. Bilety dostępne w kasie klubu Żak: 25 zł – normalne / 15 zł – studenci i na Kartę do Kultury / 10 zł – uczniowie / 5 zł – na Kartę Dużej Rodziny / 3 zł – na Kartę Tancerza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *