Wpadnij w trans z Transsexdisco!

transsexdisco

Kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę klasyki, trochę rocka…Tych spragnionych tego drugiego, a także gotowych na odrobinę szaleństwa, nie może zabraknąć na koncercie Transsexdisco! Zespół wystąpi już 18 kwietna w Wydziale Remontowym.

Transsexdisco to grupa, który tworzy muzykę rockową z wyraźnymi elementami elektroniki i punk rocka. Sam zespół swoją muzykę charakteryzuje jako „mieszankę frustracji, słabości człowieka, przemijania i ciepła prosto z serca, które jako symbol uczuć, niekiedy jest osłabione, a innym razem wyrywa się z piersi, gdy jest przepełnione nadzieją na zdobycie choćby kawałka świata”. Teksty piosenek opowiadają w prosty sposób o relacjach międzyludzkich, o rzeczach, o których mało się mówi, bo wydają się oczywiste. Przekazują jednak prostą prawdę: świat, w którym żyjemy,  jest przerażająco piękny. TSD ma na swoim koncie dwie wydane płyty: „Ultrachemię” z 2010 r., a także „Transsexdisco”, która swoją premierę miała w 2013 roku. Założycielem i frontmanem TSD jest  Damian Lange (który równolegle tworzy zespół Romantycy Lekkich Obyczajów) odpowiedzialny za gitarę, śpiew, a także pisanie tekstów. Oprócz niego grupę współtworzy trzech muzyków: Krystian Zemanowicz, Marcin Matyszewski, Paweł Łach.

SUPPORT:

Traffic Junky