Zrób to sam: wielkanocne dekoracje

Wielkanoc coraz bliżej. W CDN-ie już czujemy świąteczną atmosferę! Właśnie dlatego mamy dla was kilka prostych i efektownych pomysłów na wielkanocne dekoracje. Do dzieła!

wielkanoc (1)Sznurkowe jajka

Do ich wykonania będą Ci potrzebne: styropianowe jajka, lniany sznurek bądź włóczka, klej np. Magic (ważne aby był przezroczysty po wyschnięciu), mały pędzelek, nożyczki oraz kolorowe wstążki, tasiemki itp.

Zacznij od posmarowania górnej części jajka klejem (najlepiej od węższej strony). Uformuj ze sznurka małego „ślimaczka” i delikatnie dociśnij go do jaja. Stopniowo nakładaj klej i precyzyjnie owiń całe jajko. Po wyschnięciu udekoruj je kolorowymi wstążkami.

 

wielkanoc

Te same rzeczy posłużą Ci do zrobienia wielkanocnego stroiku. Dodatkowo potrzebne będzie jedynie styropianowe kółko.

Najpierw posmaruj koło klejem i owiń je tasiemką. Przyczep do niego jajka, kokardki itp. Do tego celu najlepiej użyj szybkoschnącego kleju z pistoletu (można go kupić w sklepach budowlanych lub papierniczych). Część z nich możesz przykleić do sznurka i przywiązać do kółka. Dodaj również sznurek na górę i gotowe! 

 

wielkanoc (3)

Jajka decoupage

Zaopatrz się w wydmuszki lub styropianowe jajka, papierowe serwetki, farby akrylowe, klej do decoupage, lakier do decoupage (opcjonalnie), nożyczki i pędzelki.

Pomaluj jajka i pozostaw do wyschnięcia. W tym czasie wytnij z serwetki wybrany wzór. Przyłóż go do jajka i miękkim pędzelkiem nanieś delikatnie warstwę kleju. Jeżeli chcesz aby jajka miały ładny połysk posmaruj je na koniec lakierem. Gotowe pisanki możesz umieścić na patyczkach do szaszłyków lub stojaczkach, wykonanych z owiniętych wstążką rolek po papierze.

 

wielkanoc (2)

Smocze jaja

Na koniec mamy propozycję skierowaną głównie do fanów serialu „Gra o tron”. Zapewne większość z was pamięta piękne smocze jaja, które otrzymała Daenerys Targaryen. Naszym zdaniem wyglądałyby one bardzo efektownie na wielkanocnym stole!

Do ich zrobienia będą Ci potrzebne styropianowe jajka, metalowe pinezki (ok. 200-300), farba w sprayu lub lakier do paznokci oraz kawałek styropianu. Najpierw powbijaj pinezki w styropian i pomaluj je na wybrany kolor. Gdy będą już suche, wbij je w styropianowe jajko, tak aby na siebie nachodziły. Gotowe!

A u was jakie  dekoracje świąteczne będą w tym roku królować?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 1 =