Fisz Emade w Uchu

fiszJuż 27 marca trójmiejscy fani formacji Fisz Emade kolejny raz będą mogli na żywo wysłuchać ich najnowszego materiału. W najbliższy piątek, na scenie Klubu Ucho w Gdyni, grupa zaprezentuje album „Mamut”.

Bilety wyprzedane na kilka tygodni przed wszystkimi koncertami ich trasy koncertowej potwierdzają, że bracia Waglewscy zdobyli już rzeszę fanów. Znany z zamiłowania do łączenia różnych stylów oraz muzycznych eksperymentów projekt stworzył płytę, która jak sami przyznają – jest bardzo eklektyczna, pojawia się na niej bardzo dużo różnych brzmień. To chyba nasza najbardziej piosenkowa płyta, momentami zaskakująca. Artyści zwrócili się w stronę muzyki elektronicznej z lat 80. i 90. Nie tylko brzmienie płyty, ale i goście zaproszeni do współpracy nad albumem (wśród nich Kasia Nosowska, Justyna Święs z zespołu The Dumplings, chór Ensemble Terrible) zaskoczyli ich niejednego słuchacza. Bracia Waglewscy „Mamutem” kolejny raz  udowodnili, że są projektem  alternatywnym, wybijającym się ponad jedną kategorią muzyczną, ambitnym, ale jednocześnie bardzo chwytliwym.

Supportem przed koncertem Fisz Emade będzie CO-SOVEL, który w tym roku zagości na scenach między innymi Orange Warsaw Festival. Zespół, w skład którego wchodzą Izolda Sorenson (znana dotąd ze współpracy z Julią Marcell czy Drekoty) na wokalu, basista Aleks Polak oraz perkusista Jose Manuel Alban Juarez, ma swoim koncie dobrze przyjęta EP „Live in Studio”. To formacja łamiąca stereotypy, grająca szeroko rozumiany eksperymentalny pop, połączony z emocjonalnymi tekstami – autorskimi przekładami liryków bałkańskiego poety Srecko Kosovela.

Kiedy: 27 marca (piątek), godz. 20:00

Gdzie: Klub Ucho, ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Bilety: przedsprzedaż 40 zł, w dniu koncertu 45 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *