Dockmetal w B90

dockmetalJuż w ten weekend wszyscy fani ciężkich brzmień powinni wybrać się do B90. W ciągu dwóch dni (14 – 15 marca) wystąpi tam 13 zespołów grających szeroko zakrojoną muzykę metalową. Największymi gwiazdami będą Death To All oraz Overkill.

Dockmetal to nowa inicjatywa, po raz pierwszy odbywająca się w gdańskim B90. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono 7 zespołów z zagranicy oraz 6 z Polski, wybranych na drodze konkursu. Każdy wieczór zakończy koncert specjalnej gwiazdy. Pierwszego dnia będzie to amerykański zespół Death To All, który po dwóch latach wraca do Polski. Ich poprzednie koncerty przyciągnęły tłumy słuchaczy metalu. Czy i tym razem tak będzie? To całkiem prawdopodobne, bo zespół tym razem zaprezentuje publiczności płytę ,,Symbolic”, arcydzieło stworzone w głowie Chucka Schuldinera, bez którego death metal nie byłby tym samym. Na scenie pojawią się: basista Steve DiGiorgio, Max Phelps, który zastąpił tragicznie zmarłego w 2001 roku frontman’a grupy, wspomnianego Schuldinera, oraz ci, którzy nagrywali ,,Symbolic”, gitarzysta Bobby Koelble i perkusista, Gene Hoglan.

Na zakończenie drugiego dnia zagra Overkill, który nieprzerwanie przez 35 lat stoi na czele sceny thrashmetalowej. Koncertem w Gdańsku będą promować wydany w 2014 roku krążek ,,White Devil Armory”. Od lat wytrwale koncertują, pracują nad nową muzyką, w tworzeniu której są niezwykle konsekwentni. Od dekady grają w niezmienionym składzie.

Line up:

14 marca

Death To All (USA)
Abysmal Dawn (USA)
Loudblast (Francja)
Mass Insanity (Polska)
Thunderwar (Polska)
Calm Hatchery (Polska)

15 marca

Overkill (USA)
Sanctuary (USA)
Suborned (Szwajcaria)
Methedras (Włochy)
Repulsor (Polska)
War-saw (Polska)
Rusted Brain (Polska)

Nie ulega wątpliwości, że najbliższy weekend warto spędzić w B90!

Kiedy? 14 – 15 marca, 18.00

Gdzie? B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety: jednodniowy – 80 zł (tickets.soundrive.pl , eventim.pl, ebilet.pl ), karnet dwudniowy – 120 zł (tickets.soundrive.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − pięć =