„Kobieta w kulturze” – konferencja na UG po raz dziesiąty

Międzynarodowa konferencja „Kobieta w kulturze” na Uniwersytecie Gdańskim organizowana jest przez Instytut Psychologii cyklicznie w okolicach Dnia Kobiet. W tym roku odbędzie się 6 i 7 marca. Tematem przewodnim będzie pozycja oraz zadania kobiet w świecie współczesnym.

Plakat 1Jest to konferencja, która odbywa się  już od 2006 roku. Pomysł narodził się w Katedrze Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju. Każdej edycji poruszane są różne zagadnienia związane z problematykę obecności, pozycji oraz zadań kobiet obowiązujących we współczesnym świecie.

Konferencja „Kobieta w kulturze” organizowana jest w formie międzynarodowej. W spotkaniu udział biorą profesorowie o światowej sławie, reprezentanci mediów, przedstawiciele kultury i sztuki oraz organizacji pożytku publicznego oraz różnorodnych organizacji pozarządowych.

Konwencja składać się będzie z wykładów, paneli dyskusyjnych, filmów oraz warsztatów. Pełen program jest dostępny tutaj.

Spotkanie odbędzie się 6 i 7 marca 2015 roku od godziny 9.00 w audytorium S 205 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *