Oblicza człowieka w filmie – nowy semestr Akademii PLANETE+ DOC

doc +Znudzeni tradycyjnymi fakultetami? Chcielibyście oglądać nietuzinkowe filmy i podzielić się wrażeniami z innymi? Nic prostszego! Rusza kolejny semestr Akademii PLANETE+ DOC na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, a zapisy trwają do 5 marca.

Akademia PLANETE+ DOC to nowatorski fakultatywny przedmiot filmoznawczy, otwarty dla studentów i doktorantów wszystkich kierunków. Temat przewodni na rok 2014/2015 to: „Oblicza człowieka w filmie”. Podczas semestru letniego można będzie obejrzeć filmy dokumentalne i fabularne, których bohaterowie wypowiadają się na tak ważkie tematy, jak przemoc, wojna, ekologia, ekonomia, polityka, choroba, rodzina, miłość czy wolność. Zajęcia obejmują seanse takich filmów, jak m.in. „Lewiatan”, „Turysta”, “Fuck For Forest”, „Jesteśmy waszymi przyjaciółmi”, „Pussy Riot”, „Kobiety bez mężczyzn”, “Raj: Miłość”.

Zapisy ruszyły 19 lutego i potrwają do 5 marca. Można dokonywać ich za pomocą Portalu Studenta (studenci i doktoranci UG) lub drogą mailową – na adresy przemek@planetedocff.pl (przemek.rydzewski@gmail.com) u pana Przemysława Rydzewskiego. Zajęcia rozpoczynają się już 24 lutego. Odbywać się będą we wtorki, w godz.  16.45 -19.45, w sali 1.43 Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Karnet na projekcje filmowe kosztuje 150 zł za semestr (4 pkt ECTS), studenci Wydziału Filologicznego płacą 110 zł. O kolejności zapisów decyduje kolejność dokonywanych wpłat. Limit miejsc: 285. Opłaty za karnet należy wpłacać na konto:
AGAINST GRAVITY Sp. z o.o.
Bank BPH: 59106000760000330000651046
Należy podać imię, nazwisko, a w tytule „fakultet II UG”.

Celem Akademii PLANETE+ DOC jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi i wybitnymi filmami fabularnymi, a także o kształtowanie umiejętności interpretowania świata, pobudzenie aktywności i twórczej wrażliwości oraz rozwijanie świadomości obywatelskiej i zdolności do oceny społecznych zjawisk przez uczniów na różnym poziomie edukacji. Akademia ma być w założeniu rodzajem twórczej i efektywnej edukacji filmowej, silnie powiązanej ze zmieniającą się szybko rzeczywistością. Specjalnie wyselekcjonowane filmy, zaskakujące zarówno formą artystyczną, jak i użytym w nich językiem filmowym, mają w założeniu nie tylko dostarczyć uczestnikom wiedzy, ale także umożliwić im poznanie ciekawych, często nieznanych, obszarów i zagadnień współczesnego świata.

Program został oparty na filmach dokumentalnych i wybitnych, nagradzanych w świecie filmach fabularnych, dzięki czemu wyróżnia się spośród innych programów edukacji filmowej. Z bogatego repertuaru festiwalu PLANETE+ DOC zostały wybrane filmy, które stanowią najlepsze uzupełnienie wiedzy o szeroko pojętą współczesność. Filmy fabularne to wybitne poruszające dzieła, triumfujące na najważniejszych światowych festiwalach filmowych w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Amsterdamie, Sundance FF, często nominowane czy nagrodzone Oscarem czy Europejką Nagrodą Filmową.

Szczegółowy program znajduje się na http://akademia.planetedocff.pl/szkoly-wyzsze/ug/. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *