Tribute to Foo Fighters w Wydziale Rementowym

10421242_733627800041019_3694722279149841450_nKoncertowe szaleństwo w Wydziale Remontowym nie zna granic! Już 23 stycznia (piątek) klub przy Stoczni proponuje nam  kolejny wieczór pełen niesamowitych coverów. Tym razem odbędziemy muzyczną podróż do zatłoczonych amerykańskich pubów, a naszym przewodnikiem zostanie sam David Grohol! Panie i Panowie, zapraszany na Tribute to Foo Fighters!

Zespół Foo Fighters, znany publiczności całego świata, powstał z inicjatywy jego lidera lidera, Davea Grohla, byłego perkusisty Nirvany. Po śmierci Kurta Cobaina i rozwiązaniu kultowej grupy, Grohl postanowił stworzyć nowy projekt muzyczny, a do udziału w nim, po własnoręcznym napisaniu pierwszej płyty, zaprosił basistę Natea Mendela, gitarzystę Pata Smear’a oraz perkusistę Williama Goldsmitha. Sam Dave, z gitarą w ręku, stanął za mikrofonem. Tak oto w roku 1995 narodziła się zespół Foo Fighters, który błyskawicznie zyskał miano supergrupy. W ostatecznym składzie zespołu pojawił się Chris Shiflett, a perkusistę zastąpił grający wcześniej u boku Alanis Morrisette, Taylor Hawkins.

screen-shot-2014-05-15-at-10-36-12-amPolacy pokochali ten skład równie szybko, co amerykanie. Pierwszy, a zarazem jedyny koncert Foo Fighters w naszym kraju odbył się w 1996 roku w Sopocie. Fani żyją jednak nadzieją kolejnego występu, który miałby mieć miejsce w tym roku — a to ze względu na promocję wydanego w 2014 roku krążka Sonic Highways. Czy przypuszczenia publiczności sprawdzą się? Pewności nie mamy.

Aby umilić sobie oczekiwanie na koncert Foo Fighters, proponujemy wybrać się do Wydziału Remontowego na Tribute to Foo Fighters. Okazją do świętowania są także niedawne (14 stycznia) urodziny Dave’a Grohla.

Nikogo nie trzeba już chyba przekonywać, że cykl imprez coverowych w klubie przy Stoczni to nietuzinkowe wydarzenie. Piątkowy wieczór upłynie bowiem przy utworach amerykańskiego składu, zaaranżowanych przez (jak zawsze) fantastycznych trójmiejskich muzyków!

Jakub Leonowicz – wokal

Michał Wierzba Saidowski – gitara, wokal

Marcin Gdaniec – gitara

Artur Olkowicz – gitara basowa

Michał Młyniec – perkusja

Koncert rozpoczyna się o godzinie 20.30. Bilety kosztują 15 złotych. Przybywajcie, bo warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + siedem =