Mjut w Wydziale Remontowym

MjutPowoli dobiega końca 2014 rok, ale nie oznacza to wcale braku interesujących koncertów w Trójmieście. W najbliższą sobotę (20 grudnia) w gdańskim Wydziale Remontowym wystąpi Mjut. W ramach świątecznego prezentu zespół zaprezentuje nowe piosenki, które powinny przypaść do gustu fanom rodzimej alternatywy.

Grupa Mjut powstała we wrześniu 2004 roku. Muzycy związani są z Działdowem, ale reprezentują trójmiejską scenę alternatywnego rocka. W Trójmieście bowiem mieszkają, pracują i nagrywają piosenki. Jedną z nich, debiutancką „Do końca wszystkiego”, dostrzegł Piotr Kaczkowski z radiowej Trójki, umieszczając ją na składance „Minimax pl 4”.

To był pierwszy mały, acz znaczący, sukces zespołu. Kolejnym, dużo większym, było nagranie materiału na płytę „Akcja ratowania ślimaków”, wydaną w 2011 roku. Mjut wymieszał na niej gitarowe granie z dusznymi i mrocznymi dźwiękami elektroniki. Album docenili tak krytycy, jak i słuchacze. Obie strony komplementowały dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów i urzekający klimat całości.

O zespole Mjut zrobiło się nieco głośniej. Do udziału w nagraniach jubileuszowego wydawnictwa „Zadyszka” zaprosiła ich grupa Happysad. Możecie na nim posłuchać autorskiej, mjutowej wersji piosenki „Łydka”. Mjut nie spełzł jednak tylko na nagrywaniu coverów. Wraz z końcem października tego roku zespół zaprezentował fanom nowy utwór, zatytułowany „Tyle, ile chcę”. Jego produkcją zajęli się znani z Dick4Dick Krystian Wołowski i Adam Hryniewiecki.

Nowy materiał, którego sporą część usłyszymy na sobotnim (20 grudnia) koncercie w gdańskim Wydziale Remontowym, ma być zdecydowanie bardziej melodyjny i nastawiony w dużej mierze na piosenki. Wspomniany przeze mnie singiel „Tyle, ile chcę” już hula po krajowych rozgłośniach radiowych, a to dopiero początek.

Fani, głodni nowych dźwięków, ostrzą sobie apetyty na wiosnę 2015 roku. Wtedy to druga płyta zespołu Mjut ma się pojawić na sklepowych półkach. Do wiosny zostało jednak sporo czasu. Tym, którzy nie mogą doczekać się nowych dźwięków, a przy okazji chcą poznać koncertowe oblicze grupy, gorąco polecamy sobotni (20 grudnia) koncert w Wydziale Remontowym. Wejściówki w cenie 15 zł dostępne są bezpośrednio w klubie.

START: 20 grudnia (sobota), godz. 20.00

MIEJSCE: Klub Wydział Remontowy, Gdańsk, pl. Solidarności

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *