Idąc po czarno-białych śladach Ciechowskiego

czarno-białe śladyChoć nie ma go już wśród nas, jego muzyka jest wciąż żywa. A kolejne pokolenia muzyków idą po jego czarno-białych śladach. W tym roku przypada 13. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego. W sobotę, 20 grudnia odbędzie się koncert ku jego pamięci, „Czarno-białe ślady”. Zagrają Zbyszek Krzywański i Jacek Bończyk.

Grzegorz Ciechowski wielkim artystą był, chciałoby się powiedzieć. I nie ma w tym cienia przesady. Multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów, wokalista, a nawet poeta. Zostawił po sobie wiele pamiątek, jak twórczość Republiki, Obywatela G.C., Grzegorza z Ciechowa czy muzykę filmową. Wielu muzyków, jak Justyna Steczkowska czy Kasia Kowalska dzięki niemu wypłynęło, a jeszcze więcej do tej pory się na na nim wzoruje. Bez wątpienia, stał się jedną z największych legend polskiej muzyki.

W tym roku przypada 13. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Wśród wielu koncertów ku jego pamięci, jak trasa koncertowa Republiki „Nowe Sytuacje”, jeden jest szczególnie wyjątkowy. Czarno-białe ślady to hołd składany republikańskiemu liderowi przez gitarzystę Republiki Zbyszka Krzywańskiego i aktora Jacka Bończyka. To połączenie rockowego koncertu z poezją śpiewaną. Swój projekt nazwali Depresjoniści, a podczas koncertu będzie można usłyszeć nie tylko ich utwory, ale przede wszystkim największe przeboje Republiki. Współpraca Bończyka i Krzywańskiego rozpoczęła się przy poświęconym Ciechowskiemu koncercie Kombinat, przerodziła w Depresjonistów i zaowocowała płytą Ideologia snu. Jedno jest pewne, że utwory G. C. będą miały odpowiednią oprawę i porównywalne nasycenie emocjonalne jak podczas wykonywania ich przez samego autora.

Koncert organizowany jest przez fundację Róbmy Swoje Dla Kultury oraz operatora stadionu PGE Arena Gdańsk. Odbędzie się w sobotę, 20 grudnia o 19.00 w restauracji PGE ATOM Club (PGE Arena Gdańsk, poziom 1,  restauracja otwarta od 18.00). Bilety są dostępne w cenach 30 zł i 50 zł (liczba miejsc ograniczona). Można je nabyć na stronie www.eventim.pl, na stadionie PGE ARENA – w recepcji FUN ARENY lub bezpośrednio przed koncertem. W dniu koncertu Parking P1 – płatny 5 zł .

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 17 =