Pomóż z nami schronisku w Dąbrówce

ppies4Zbliżający się okres świąteczny jest doskonałą okazją do zrobienia czegoś dobrego.  Uczyńmy ten czas szczęśliwym również dla zwierząt. W czwartek, 11 grudnia, na Wydziale Nauk Społecznych oraz Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się zbiórka rzeczy, które pomogą przetrwać zimę podopiecznym schroniska dla bezdomnych zwierząt  w Dąbrówce. 

Zima jest najtrudniejszym okresem dla zwierząt znajdujących się w schronisku. Przygotowania do jej nadejścia, pracownicy oraz wolontariusze placówek rozpoczynają już kilka tygodni wcześniej. Wiele z nich nie będzie jednak w stanie sprostać zadaniu bez pomocy z zewnątrz. W miejscu, w którym codziennie przybywa para smutnych oczu, z nadzieją wyczekującego nowego domu, nie zmieniają się codzienne potrzeby. I chociaż są one ogromne, wystarczy nawet malutki gest, najdrobniejsze wyrzeczenie, aby polepszyć  dolę oczekujących w nich na lepsze życie zwierząt. Jeśli nie masz pomysłu w jaki sposób mógłbyś to zrobić – zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji!

pies2Redakcja CDN–u we współpracy z Trójmiejskim Bazarem organizuje zbiórkę środków pieniężnych, żywności dla psów i kotów, zarówno suchej jak i w puszkach (szczególnie specjalistycznej) oraz najpotrzebniejszych artykułów: kocyków, kołder, ręczników, dywanów, legowisk, szelek, obróżek, kubraczków dla psów.

Wszelkie zebrane dary oraz środki finansowe jeszcze przed Wigilią trafią do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce (OTOZ Animals), o którym więcej przeczytać możecie w naszym reportażu: https://cdn.ug.edu.pl/9198/poltora-hektara-milosci-schronisko-w-dabrowce/. Pomoc, którą możemy ofiarować jest tym ważniejsza, że przytulisko w Dąbrówce jest placówką utrzymująca się wyłącznie ze środków, które uda się jej pozyskać z darowizn.

W czwartek, 11 grudnia, w godz. 9.00 – 14.00 na Wydziałach: Filologicznym oraz Nauk Społecznych czekać będą na Was ekipy CDN– u oraz Trójmiejskiego Bazaru. Tego dnia nie obowiązuje nikogo diety, na miejscu za symboliczną kwotę będziecie mogli kupić słodkości oraz kawę, a także przynieść swoje prezenty dla futrzaków. Całość dochodów z tego pysznego przedsięwzięcia zostanie oczywiście przekazana na pomoc psiakom. Zaprezentujemy Wam również zdjęcia podopiecznych z Dąbrówki. Przewidziany jest też gość specjalny. Zachęcającym do pomocy towarzyszyć będzie Miłka, która dzięki adopcji trafiła do nowego, wspaniałego domu.pies6

 

Więcej o Dąbrówce przeczytacie tutaj:  http://schroniskodabrowka.pl/

Autorką zdjęć jest Monika Krzemińska, która zajmuje się artystyczną fotografią zwierząt. Pod tym adresem znajdziecie jej prace: http://monikakrzeminska.tumblr.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *