Spotkanie z Afryką na Uniwersytecie Gdańskim

katarzyna ławniczakChociaż prognozy pogody przewidują na ten dzień -2 stopnie Celsjusza i opady śniegu, dzięki studentom etnologii w najbliższy czwartek (11 grudnia) będziemy mogli poczuć się jak w sercu Czarnego Lądu. 

Studenckie Koło Naukowe Etnologów przy Uniwersytecie Gdańskim zaprasza wszystkich studentów i mieszkańców Trójmiasta na spotkanie z „Codziennymi rytuałami ludów Czarnej Afryki”, w ramach cyklu „Ścieżki Antropologii Współczesności”.

O tradycyjnych zwyczajach mieszkańców Afryki opowie Michał Kochańczyk – alpinista i podróżnik, który „od ponad 25 lat jest na wiecznych wakacjach”. Przemierzał pustynie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, zdobywał najwyższe szczyty górskie, a nawet przepłynął Bałtyk na drewnianej tratwie. O wszystkich jego podróżach można przeczytać tutaj.
W czasie swoich licznych wypraw dotarł także do najodleglejszych zakątków Czarnego Lądu. Przebywał w wielu afrykańskich wioskach, gdzie miał możliwość zaprzyjaźnienia się z miejscową ludnością i poznania ich codziennych rytuałów, w których animistyczne wierzenia splatają się z islamem i chrześcijaństwem.

„Ścieżki Antropologii Współczesności” to cykl spotkań z antropologami i podróżnikami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na temat innych kultur i etnologii w szerokim tego słowa znaczeniu. Celem projektu jest przybliżenie studentom i mieszkańcom Trójmiasta nauki, jaką jest antropologia oraz ukazania sylwetki etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności.

Wykład odbędzie się 11 grudnia, o godzinie 17:00 w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego). Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na Facebook’u: KLIK!
O innych wydarzeniach organizowanych przez SKNE można przeczytać tutaj.

Serdecznie zapraszamy i polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =