Swans po raz trzeci w Polsce

To Be Kind - okładka albumuSą jak wino – im starsi, tym lepsi. Choć zespół powstał ponad 30 lat temu, właśnie teraz cieszy się największą estymą, a i nagrywane obecnie płyty biją na łeb poprzednie. Już 2 grudnia będzie okazja, aby Swansów posłuchać na żywo – wystarczy wybrać się do gdańskiego klubu B90.

Swans to amerykański zespół muzyczny, powstały w 1982 r. Założycielem i liderem grupy jest wokalista i gitarzysta Michael Gira. Brzmienie zespołu charakteryzuje się eksperymentowaniem z dźwiękiem i ciągłym poszukiwaniem nowych rozwiązań muzycznych. Wczesne płyty utrzymane były w stylu noise i industrial, później zespół poruszał się w granicach takich gatunków jak: rock gotycki, folk rock, art rock, post rock czy ambient. Swansi mają na koncie 13 studyjnych albumów, które bardzo często zaskakiwały brzmieniem nawet najwierniejszych fanów.  Najnowszy – „To Be Kind” – ukazał się w maju tego roku.

http://www.youtube.com/watch?v=1jSdTBGhDSg

Pierwszy w Polsce koncert amerykańskiej grupy odbył się w 1987 roku w Sopocie. Był to ewenement, gdyż w tamtym czasie zagraniczni artyści omijali nasz kraj szerokim łukiem. Dwadzieścia cztery lata później, w maju, miał odbyć się drugi koncert Swans w Gdańsku. Grupa miała grać pod gołym niebem, jednak przez nagłe oberwanie chmury Amerykanie odmówili występu.

Trzeci koncert odbędzie się 2 grudnia br., w Gdańsku w klubie B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia) o 20.00. Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) oraz 80 zł (w dniu koncertu) do nabycia na stronach: www.tickets.soundrive.pl oraz www.biletomat.pl, a także w Klubie SPATiF, Cafe Absinthe, Stacji DeLuxe, Spirit Of Rock And Roll. W dniu koncertu bilety zakupić można w kasie Klubu B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =