Gogol Bordello zatrzęsie klubem B90

Gogol BordelloNowojorczycy z Gogol Bordello powracają do Polski z koncertami. W ramach CRACK THE CASE TOUR! pojawią się w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie do gdańskiego klubu B90, w którym to zespół poniedziałkowym (1 grudnia) występem zainauguruje polską część trasy.

Do udziału w niej zaproszona została również grupa Mariachi el Bronx (znana jako The Bronx), która na trzech koncertach w naszym kraju pełnić będzie rolę supportu. Powstała ona w 2002 roku w Los Angeles. Muzycy The Bronx mają na swoim koncie cztery albumy utrzymane w hardcore’owo-punkowej stylistyce. Ostatni z nich, zatytułowany po prostu „The Bronx”, wydany został w lutym 2013 roku. Jako Mariachi el Bronx dorobili się trzech płyt, na których oddają pokłon w stronę Meksyku. Muzycy grupy potrafią w kapitalny sposób czerpać z tradycji oryginalnych kapel Mariachi, tak popularnych w Meksyku, a rozsławionych między innymi przez kino Roberta Rodrigueza. Przygotujcie się zatem na iście meksykańską, muzyczną fiestę.

Zachowajcie jednak siły na występ gwiazdy poniedziałkowego (1 grudnia) wieczoru, czyli Gogol Bordello. Zespół w 1999 roku założył Ukrainiec Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu. Do współpracy zaprosił muzyków z różnych stron świata. Wśród nich są obywatele między innymi Rosji, Ekwadoru, Izraela, czy Etiopii. Mieszanka kultur sprawiła, że ciężko jednoznacznie określić muzyczny styl Gogol Bordello. Członkowie zespołu sami określają swoją twórczość jako gypsy punk. Mają na koncie osiem albumów, z których ostatni – „Pura Vida Conspiracy” – ukazał się w 2013 roku. Jemu też poświęcona jest trasa CRACK THE CASE TOUR!, podczas której zespół wystąpi w gdańskim klubie B90 w najbliższy poniedziałek (1 grudnia). Szykuje się bal w iście cygańskim stylu!

Bilety na ten koncert kosztują 100 zł i dostępne są na platformach biletowych: eBilet, Eventim, Ticket Pro oraz tickets.soundrive.pl

START: 1 grudnia (poniedziałek), godz. 19.00

MIEJSCE: Klub B90, Gdańsk, ul. Doki 1

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *