Voo Voo zaprasza do Żaka na „Dobry wieczór”

Voo VooZespół Voo Voo po dwóch latach od wydania „Nowej płyty” powraca z premierowym materiałem. Z albumem zatytułowanym „Dobry wieczór” muzycy grupy udali się w trasę koncertową, która, całe szczęście, nie ominie Trójmiasta. Voo Voo zawita do gdańskiego Żaka w najbliższy piątek (21 listopada) i z pewnością sprawi, że publiczność uzna ten wieczór za dobry.

By poznać historię zespołu należy cofnąć się do 1985 roku. Wtedy to kwartet muzyków składający się z Wojciecha Waglewskiego, Andrzeja Nowickiego, Marka Czapelskiego i Milo Kurtisa rozpoczął koncertowanie i zadebiutował na festiwalu w Jarocinie. W tym składzie grupa wydała swój pierwszy album, zatytułowany po prostu „Voo Voo”.

Przez lata nastąpiło jeszcze kilka roszad w składzie. Pojawili się między innymi bracia Jan i Mateusz Pospieszalscy. Z czasem tego pierwszego wciągnęła praca w mediach, a jego miejsce zajął Karim Martusewicz. Drugi z braci wciąż jest w zespole.

Skład Voo Voo na dobre wykrystalizował się na „Płycie z muzyką”, kiedy to do Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego dołączyli Piotr Żyżelewicz (zmarły ponad trzy lata temu) i wspomniany wcześniej Karim Martusewicz. Dla zespołu nastąpił wówczas okres świetności, który przyniósł mu dwie złote płyty za albumy „Tischner” i „Voo Voo i Haydamaky”.

Muzycy grupy na każdym kolejnym wydawnictwie umiejętnie łączą rock z folkiem różnych kultur. W swojej twórczości stawiają dużo na improwizacje, z których powstają wspaniałe piosenki. Właśnie takie utwory wypełniają najnowsze wydawnictwo zespołu, zatytułowane „Dobry wieczór”. Mateusz Pospieszalski, zapytany o nowy materiał, stwierdził: To są rockowe piosenki z dużą dozą improwizacji i emocji i energii i to jest ta rzecz, którą sobie ten zespół wypracował przez lata.

Voo Voo pojawi się na scenie gdańskiego Żaka w najbliższy piątek (21 listopada). Jeżeli nie macie planów na piątkowy wieczór i chcecie posłuchać bogatego dorobku zespołu, obfitującego w wysmakowane kompozycje, nie wahajcie się ani chwili.

Bilety w cenie: 23 zł (zniżka na Kartę Dużej Rodziny), 25 zł (zniżka dla studentów, uczniów, seniorów), 30 zł (zniżka na Kartę do Kultury), 35 zł (bilet normalny) dostępne są w kasie Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00.

START: 21 listopada (piątek), godz. 21.00

MIEJSCE: Klub Żak, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *