Narracje 2014. Mędrzec i duch zaczarują Gdańsk

narracje 20114

Mleko bardziej, Droga do lasu, Kot rozżalony – to tylko niewielka część tego co będzie można zobaczyć podczas kolejnej edycji festiwalu Narracje. Od 15 do 16 listopada mniej znane zakątki górnego Wrzeszcza opanują artyści.

Na co dzień zaniedbane i zapomniane przez większość mieszkańców zaułki są idealnym tłem dla sztuki, szczególnie tej wizualnej. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku już po raz szósty chce udowodnić, że nawet w najbardziej niecodziennych miejscach można propagować sztukę. Po klimatycznym Dolnym Mieście w poprzednim roku, przyszedł czas na Wrzeszcz Górny. Nowoczesne fasady kontrastują tu z architekturą lat 60-tych i 70-tych, ale i przepiękną, często zdegradowaną przedwojenną tkanką. Niektóre określenia znajdujących się tu miejsc, już przez samo swoje brzmienie przenoszą wyobraźnię w mityczny i wieloznaczny świat – zapowiadają tegoroczni opiekunowie festiwalu, Anna i Adam Witkowscy.

Instalacje będzie można obejrzeć m.in. w okolicach Nowej Synagogi, siedziby TVP Gdańsk przed centrum handlowym Manhattan, czy też na kampusie Politechniki Gdańskiej. Szczegółowa mapa festiwalowych miejsc dostępna na stronie narracje.eu.

Zwiedzanie miejsc możliwe będzie już od godziny 17.00 i potrwa aż do 24.00. Natomiast przewodnicy oprowadzać będą w godzinach 17.20-22.20 – co 20 minut sprzed Nowej Synagogi na ulicy Partyzantów 7.

Organizatorzy zadbali także o obcojęzycznych uczestników – oprowadzanie po instalacjach w języku angielskim rusza o godzinie 19.10. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert meksykańskiego muzyka – Marcofa. Więcej o instalacjach, artystach i wydarzeniach towarzyszących przeczytacie na stronie wydarzenia oraz na Facebook-u.

ZDJĘCIA Z NARRACJI 2013 DOSTĘPNE TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *