KULTywowana tradycja w Gdyni

kult koncert fotoTrójmiejskie koncerty Kultu to już niemal tradycja. W tym roku legendarny polski zespół zakończy swoją „okołopaździernikową” trasę 16 listopada, koncertem w Gdyńskiej Arenie.

Kazik Staszewski wraz z Piotrem Wieteską założyli KULT, na szczątkach zespołu Poland, w lutym 1982 roku w Warszawie. W pierwszych latach istnienia, zespół nie koncertował wiele. We wrześniu 1986 roku, pojawiła się pierwsza płyta nazwana po prostu „Kult”. Zespół zdobył serca słuchaczy atmosferą tworzoną na koncertach i odważnym przesłaniem piosenek. W latach 80. utwory zespołu uderzały w „system” rozumiany jako konglomerat socjalistycznego aparatu państwowego, Kościoła katolickiego i narodowych tradycji. Nie inaczej było w kolejnym dziesięcioleciu. Kult równie ostro rozprawiał się z pozornie nowym systemem opartym według członków zespołu na władzy pseudodemokratów, klerykałów i wielkich korporacji finansowych. Ekipa Kultu ma zatem postawy buntownicze we krwi.

Po trzydziestu jeden latach istnienia, zespół może pochwalić się czternastoma studyjnymi albumami. Na koncercie w Gdyni na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty zatytułowanej „Prosto”.

Jako support wystąpi zespół Toxic Mushrooms z Pucka, który reprezentowany przez siebie gatunek określa jako „Toxic Rock”.

Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 8

Start: 18.00

Bilety: 50zł w przedsprzedaży, 55zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =