20-lecie DKF UG Miłość Blondynki

dkfW czwartek 30 października swoje święto obchodzić będzie Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki. Jest to gala jubileuszowa z okazji 20-lecia istnienia klubu. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki działa na terenie Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku. Umożliwia swojej publiczności lepsze poznanie polskiej jak i zagranicznej kinematografii i promuje szeroko pojętą kulturę filmową.

Dwudziesty jubileusz, to nie lada uroczystość, dlatego Alternator UG z pewnością zapewni przybyłym świetną zabawę. W planie został przewidziany pokaz filmu „MIŁOŚĆ DO BLONDYNKI – KINO, LUDZIE, PASJA”. To dokument o ludziach pełnych pasji, którzy zabiorą nas w podróż po tych wszystkich latach istnienia Klubu Filmowego. Goście wysłuchają też mowy Borysa Kossakowskiego, który poprowadzi tę Galę. Na samym końcu największa atrakcja, czyli koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy! Usłyszymy tematy muzyczne z filmów: „ Dwaj ludzie z szafą”, „Nóż w wodzie”, „Matnia”, „Rosemary’s Baby”, „Prawo i pięść”.

Gala odbędzie się 30 października o godzinie 19:00 w Auli 1.43 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. WSTĘP WOLNY!

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − osiem =