Behemoth zagra ponownie w B90

Behemoth B90Pomorska Bestia  po raz kolejny odwiedza rodzinny Gdańsk. Behemoth powraca również do klubu B90, gdzie zagra 12 października. Jedno jest pewne, będzie gorąco.

Behemoth to fenomen na polskim rynku muzycznym i najbardziej znany zagranicą zespół, z którym pod tym względem konkurować może jedynie Vader. Zespół powstał w 1991 roku w Gdańsku z inicjatywy Adama „Nergala” Darskiego. Po latach i kilku peryturbacjach wyklarował się jego ostateczny skład, w który wchodzą Tomasz „Orion” Wróbelwski, Zbigniew „Inferno” Promiński i Patryk „Seth” Sztyber.

Na koncie black/death metalowego zespołu znajduje się dziewięć studyjnych płyt, m.in. „Thelema.6” (2001), „Zos Kia Cultus (Here and Beyond)” (2002), „The Apostasy” (2007), „Evangelion” (2009). Porażająca brutalność, furia, intensywność w muzyce, zrównoważona niemal wirtuozerską techniką i odświeżającym feelingiem przyniosła mu uznanie i popularność słuchaczy tak w Polsce, jak i na świecie. Ostatni album, „The Satanist” (2014), zebrał znakomite recenzje wśród fanów i krytyków.

Obecnie Behemoth promuje najnowszą płytę, podczas „The Satanist Tour”. W Gdańsku towarzyszyć mu będą: Morda’A’Stigmata (ritual music/black metal, Bochnia/Kraków), Merkabah (avant-garde/experimental/psychedelic, Warszawa) i Tribulation (death metal, Szwecja).

Koncert w B90 odbędzie się 12 października, o 19.00. Bilety w cenie 55 zł i 65 zł są do nabycia w stałych punktach sprzedaży B90, www.tickets.soundrive.pl, b90.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz salonach EMPIK, PWN, MediaMarkt, Saturn i MediaExpert.

fot. Mariusz „Kobaru” Kowal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *