„Maria Stuart” w Teatrze Wybrzeże

Maria StuartTeatr Wybrzeże otwiera kolejny sezon artystyczny historią o dwóch królowych i jednym, wspaniałym tronie Anglii. 26 września odbędzie się premiera sztuki „Maria Stuart Friedricha Schillera.

„Maria Stuart” to kolejne przedsięwzięcie coraz bardziej docenianego przez krytykę teatralną i publiczność Adama Nalepy. Spektakl powstał we współpracy z dramaturgiem Jakubem Roszkowskim. Po sukcesach takich sztuk jak m.in. „Czarownice z Salem Arthura Millera i „Nie-Boska Komedia Zygmunta Krasińskiego, zgrany duet poprowadził aktorów Wybrzeża ku kolejnej premierze.

Wśród obsady pojawiają się wielkie nazwiska: Dorota Kolak, Katarzyna Figura i Mirosław Baka. Znakomitą obsadę uzupełniają: Marzena Nieczuja-Urbańska, Krzysztof Matuszewski, Robert Ninkiewicz, Zbigniew Olszewski, Cezary Rybiński, Jarosław Tyrański, Piotr Witkowski i Justyna Bartoszewicz.

„Dwie wielkie królowe – uwięziona Maria Stuart i panująca Elżbieta I. Jeden tron – wspaniały tron Anglii. Słabość i siła. Romantyzm i pragmatyzm. Męskość i kobiecość. Pragnienie i spełnienie. Przepych i pustka. Wolność i niewola. Cynizm i honor. Namiętność i polityka. Władza i rewolucja. Życie i śmierć. Życie i teatr. Historia i współczesność. Wiek XVI i wiek XXI. Wielka Brytania i Polska. Kiedyś i dzisiaj. Tam i tutaj. Oni i my” – czytamy w opisie spektaklu. Po takim wprowadzeniu pozostaje jedynie zaprosić do Teatru Wybrzeże.

Planowana premiera (w ramach Tygodnia Brytyjskiego Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego) odbędzie się 26 września o 19.00 na Dużej Scenie – wstęp na zaproszenia. Pokaz przedpremierowy 25 września, a kolejne: 27 września, 9, 11 i 12 października o 19.00. Bilety są dostępne w kasach teatru w cenach 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + piętnaście =