Soulfly zagra w B90

soulflyTa wiadomość ucieszy niejednego fana metalu. Jednym z przystanków na trasie koncertowej Soulfly jest Gdańsk. Grupa wystąpi 16 czerwca w klubie B90.

Soulfly wraz ze swoim liderem Maxem Cavalerą od ponad 15 lat należy do światowej czołówki metalowych zespołów. W swoim brzmieniu łączą death, thrash ale i nu-metal, a nawet hardcore. Jest to też zespół dużo bliższy korzeniom lidera poprzez liczne nawiązania do duchowości, jak również dźwięków pochodzących z Ameryki Południowej. Taka mieszanka stylów i głęboko zakorzeniony temperament świetnie przekłada się na jakość i żywiołowość koncertów.

Obecnie zespół promuje najnowszy album Savages, który ukazał się we wrześniu ubiegłego roku, nakładem Nuclear Blast. Savages to z jednej strony etniczny groove znany z pierwszych płyt zespołu, a z drugiej mocne thrashowe czy deathmetalowe akcenty przywołujące na myśl krążki Dark Ages czy Omen.

Soulfly towarzyszy zespół Lody Kong. To surowy konglomerat punka, hardcore i thrashu, dźwiękowe zderzenie Bad Brains, Metalliki, Deftones i Nirvany poparte zupełnie niekomercyjną postawą. W szeregach zespołu uświadczymy dwóch synów Maxa Cavalery – Zyona i Igora, promujących debiutancką EP No Rules”.

Gdański koncert odbędzie się w poniedziałek (16 czerwca) w klubie B90. Start o godz. 19.00. Bilety kosztują 70 zł w przedsprzedaży i 80 zł w dniu koncertu. Bilety są dostępne w sieciach Eventim i TicketPro, a także stałych punktach sprzedaży i samej siedzibie klubu B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − siedemnaście =