Akademia Polskiego Rocka po raz szósty

APRBawiąc uczyć, ucząc bawić. Tak krótko można podsumować ideę Akademii Polskiego Rocka. W tej niebanalnej szkole wieczorowej poznacie rock’n’rolla od kuchni. Właśnie ruszył semestr szósty, spotkania odbywają się w czwartki, a na miejscu czeka na was wykwalifikowana kadra, czyli docent Końjo i profesor Skiba.

W nazwie Akademia Polskiego Rocka nie ma cienia przesady, gdyż każde spotkanie rozpoczyna się akademickim hymnem “Gaudeamus Igitur”, zapowiedziane tematy są omawiane naprawdę wyczerpująco i znacznie poszerzają wiedzę o przemyśle muzycznym. Krzysztof Skiba dokładają wszelkich starań, aby oferta była jak najbardziej obszerna i żaden z gatunków muzyki nie został potraktowany po macoszemu. Pojawiają się tu menadżerowie artystów, a także organizatorzy festiwali, jak Jurek Owsiak czy Walter Chełstowski. I oczywiście ikony muzyki. W Muzeum Polskiego Rocka, czyli Rock Cafe, wykładali m.in. Piotr Peter Wiwczarek (Vader), Tomasz Titus Pukacki (Acid Drinkers), Tomasz Lipa Lipnicki, (Lipali, Illusion), Tymon Tymański, Grzegorz Skawiński, Janusz Panasewicz, Robert Brylewski (Brygada Krzyzys, Izrael).

Zaletą tych spotkań jest ich kameralność. Zaproszeni goście są na wyciągnięcie ręki, otwarci na pytania. Każdy może porozmawiać ze swoim idolem. Poznanie rocka od kuchni nie jest tutaj frazesem. Poznacie tajniki przemysłu muzycznego, opowiastki i plotki zza koncertowych i festiwalowych kulis, a także mało znane fakty z życia muzyków.

Przed nami jeszcze trzy spotkania: z Anją Otrhodox (Closterkeller) – 14.11, z Markiem Piekarczykiem21.11 i Marcinem Jacobsonem (byłym menadżerem m.in. TSA i Dżemu) – 28.11. Spotkania zaczynają się o 20.00, w Rock Cafe przy ul. Tkackiej 7/8, na każde z nich wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 1 =