Trzeci Festiwal Kultury Azjatyckiej na UG

Festiwal Kultury Azjatyckiej UG

Festiwal Kultury Azjatyckiej UG

Fascynuje cię kultura orientalna i chciałbyś się z nią bliżej zaznajomić? Taka okazja nadarzy się na terenie kampusu UG w dniach 22-25 maja. Organizatorzy zadbali o szeroką gamę rozrywek i pokazów, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

To już trzecia edycja Festiwalu Kultury Azjatyckiej UG. Celem imprezy jest przybliżenie Dalekiego Wschodu mieszkańcom Polski oraz ukazanie Azji w jak najszerszym aspekcie kulturowym, społecznym, obyczajowym, a także kulturalnym. Podczas tej edycji organizatorzy mają zamiar zapoznać wszystkich zainteresowanych z kulturą japońską. Projekt potrwa cztery dni.

Uroczyste otwarcie z udziałem władz Uniwersytetu Gdańskiego i Ambasady Japonii odbędzie się 22 maja (czwartek) o godzinie 18.00 na Wydziale Prawa i Administracji. O oprawę artystyczną tego dnia zadba chór GAIA PHILHARMONIC z Tokio.

Pozostałe dni (23-25 maja) również będą obfitowały w najróżniejszego rodzaju atrakcje, m.in. warsztaty sztuk walki, zajęcia z kaligrafii i gestów japońskich, degustację słodyczy, pokaz kolekcji mieczy japońskich, wykłady, pokazy filmów i wiele, wiele innych. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce na kampusie UG, na wszystkie wstęp jest wolny. Szczegółowy plan imprezy dostępny na: www.madeinazja.pl.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 1 =