Crippled Black Phoenix w B90!

Crippled Black PhoenixOstatni raz w Trójmieście zagrali koncert ponad dwa lata temu. Wówczas sopocki Sfinks700 pękał w szwach. Teraz zespół Crippled Black Phoenix powraca do nas, by 10 maja (sobota) wystąpić i znów oczarować publiczność. Tym razem zagra na scenie gdańskiego klubu B90. Koncert związany jest z promocją szóstej, wydanej w marcu tego roku, płyty „White Light Generator”.

Przed muzykami CBP wystąpi holenderska formacja A Liquid Landscape. Ich debiutancki album, zatytułowany „Nightingale Express” to muzyczna podróż o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie i próbie znalezienia sensu w tym, że oszukujemy samych siebie. Ponadto za sprawą Lexa Vesseura nakręcono przepiękny teledysk, który doskonale obrazuje motyw przewodni płyty. Muzycy A Liquid Landscape mieli możliwość dzielenia sceny z takimi zespołami jak Karnivool, Anathema czy Riverside. W tym roku towarzyszą na trasie grupie Crippled Black Phoenix i kończą prace nad nowym, drugim albumem, którego produkcją zajął się Bruce Soord z The Pineapple Thief.

Zespół Crippled Black Phoenix koncertował w Trójmieście dwa lata temu. Co zmieniło się przez ten czas? Na pewno to, że wydał szóstą płytę „White Light Generator”, którą promuje na obecnej trasie. Sięgając początków grupy należy cofnąć się do 2004 roku. Wtedy to Justin Greaves powołał do życia zespół Crippled Black Phoenix, który nie bez powodu określa się mianem supergrupy. Przez CBP przewinęło się bowiem mnóstwo znakomitych muzyków, by wspomnieć choćby Dominica Aitchisona z Mogwai czy Geoffa Barrowa z Portishead. Krytykom muzycznym trudno określić styl grupy. W nim eksperymentalne brzmienia łączą się z klasyką, progresja z awangardą, a mocne uderzenia z pięknymi balladami. Sam zespół ułatwił nieco podejście do swojej twórczości nazywając ją „balladami końca świata”. Podczas sobotniego (10 maja) koncertu w B90 z pewnością nie zabraknie ich w setliście CBP.

Sobotni koncert startuje o 20.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 zł i możecie je zakupić TUTAJ oraz w klubie SPATiF (Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 54), Cafe Absinthe (Gdańsk, ul. św. Ducha 2 / Teatr Wybrzeże), Stacji DeLuxe (Gdańsk, ul. Grunwaldzka 22) i Śródmieściu (Gdynia, ul. Mściwoja 9). W dniu koncertu cena biletu wynosi 50 zł.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *