Elektroniczny raj – dzień pierwszy

paradLubisz elektroniczne granie i szalone tańce? Jeśli tak, 9 i 10 maja szykuj się na najlepszą dla ciebie imprezę. Na Placu Zebrań Ludowych rozegra się Paradise – Festiwal Kultury Studenckiej. Scenę przejmą zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki elektro.

Festiwal Kultury Studenckiej Paradise rozpocznie tegoroczny cykl imprez juwenaliowych. Głównym organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Koncerty odbędą się na Placu Spotkań Ludowych.

W piątek, 9 maja elektroniczny raj uświetnią składy pochodzące z Wielkiej Brytanii: Roni Size & Dynamite MC oraz Kosheen DJ Set. Zagrają także rodzimi artyści: Radikal Guru i REZA.

Start imprezy zaplanowany jest na 19.00. Bilety w cenie 17 zł – studenci i 22 zł na jeden dzień oraz karnety za 32 zł dla studentów i 43 zł dla pozostałych dostępne za pośrednictwem stron: muno.pl, FTB.pl, eBilet.pl Sp.zo.o. oraz w salonach EMPIK. After Party po pierwszym dniu odbędzie się w sopockim klubie Sfinks 700.

Roni Size to jedno z najważniejszych nazwisk świata muzyki elektronicznej. Uznawany jest za legendę drum and bassu. Wydał niezliczoną ilość singli, współpracował z przeróżnymi artystami. W Gdańsku wspomoże go Dynamite MC.

Kosheen to wywodzący się z Bristolu zespół grający pomieszanie trip hopu, drum and bassu i rocka. Z powodzeniem utrzymują się na runku od końca lat 90.

Radikal Guru, czyli Mateusz Miller jest prekursorem łączenia dubu, reggae oraz dubstepu. Swoją karierę rozpoczął w Wielkiej Brytanii, gdzie wydał serię singli na płytach winylowych. Jego produkcje można usłyszeć w takich radiach jak BBC Radio One, BBC Asian Network, czy Sub FM. Wielokrotnie występował na europejskich festiwalach.

REZA to producent z Gdańska. Swoimi dziełami urozmaica sety wielu artystów. Na swoim koncie ma wstęp podczas Renegade Hardware Night w Londynie. To ważna sprawa, bo wystąpił tam jako jedyny Polak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − sześć =