Przedmajówkowy weekendowy zawrót głowy

grafika do przegląduMaj za pasem, a z nim majówkowe imprezy, grille, wypady w plener ze znajomymi i juwenalia! Oj, będzie co robić… Dlatego w ramach przygotowań do tego szaleństwa wyskoczcie w weekend na miasto.

Na piątek polecamy kawał mocnego grania. Na scenie klubu B90 wystąpi gwiazda szwedzkiego metalu – Amon Amarth. Swoim melodyjnym death metalem opartym na nordyckiej mitologii podbijają serca fanów już od 20 lat. Po raz kolejny odwiedzą swoich polskich miłośników, a supportować ich będą czeski death metalowy zespół Hypnos i Sinful Carrion z Gdańska. Bilety są dostępne w stałych punktach i kosztują 70 zł w przedsprzedaży i 80 zł. Koncert zaczyna się o 20.00.

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na premierę Sceny SAM, spektakl „Jak uwodzili bogowie”. Poznacie tam lekko nieporadnego 33-latka, Ludwika. Pracuje on w wydawnictwie psychologicznym i redaguje podręczniki o sukcesie i samorozwoju, sam jednak nie potrafi efektywnie kierować swoim życiem. Ludwik stara się znaleźć dziewczynę, chodzi na kursy uwodzenia, zgrupowania, zasięga porad przyjaciela, ale to wpędza go tylko w szereg perypetii. Czy  uda mu się znaleźć dziewczynę? Przekonacie się o tym, przychodząc na spektakl o 19.00. Bilety kosztują 30 i 35 zł. Premiera studencka odbędzie się w niedzielę.

Fani komedii też znajdą coś dla siebie. Kino Helios w Gdańsku zaprasza na komediowy maraton. Wyświetlone zostaną „Babcia Gandzia”, „Millerowie”, „Movie 43” i „What the fuck?”. Bilety kosztują 30 zł, ulgowy 27 zł, a specjalny (za okazaniem biletu z innego maratonu) – 25 zł. Maraton zaczyna się o 23.00.

waglewskiW sobotę prawdziwa gratka dla fanów Waglewskich. Panowie zachwycili debiutancką płytą „Męska Muzyka”, a kolejny album, „Matka, Syn, Bóg” podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej. Wojciech Waglewski z synami, Piotrem i Bartkiem zaszczycą swoją obecnością i męskim graniem klub B90. Sprawdźcie, jaka siła drzemie w tej rock’n&rollowej rodzinie. Koncert zaczyna się o 21.00, a bilety można kupić w stałych punktach w cenach 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł.

Gdański Parlament ogarnie czysta rockowa energia ozdobiona brzmieniem smyczków. Po raz kolejny w Trójmieście zagra Jelonek. Jak zapewnia muzyk, szalona zabawa przepełniona rogatym pogo gwarantowana. Koncert zaczyna się o 20.00, a bilety kosztują 35 zł.

sfinksMiłośników clubbingu zapraszamy do klubu Sfinks 700 na imprezę pod hasłem „Nagle w Sfinksie”. „Posmak soli na ustach, piasek między palcami stóp, szum fal oraz soczyste bity” – tak właśnie wyglądają imprezy „Nagle nad morzem”, a sobotnia noc w klubie to idealna okazja do zasmakowania tego klimatu. Zagrają dla was m.in.:  Greenville Massive, Beddermann & Dahlmann, Aroma Pitch, Goldy_n oraz Cornflakes Boese. Impreza rozpoczyna się o 22, a za wejście zapłacimy 15 zł.

W ten weekend klub B90 przechodzi sam siebie i prezentuje wszystkie odcienie gitarowej muzyki. W niedzielę wystąpi tam na zaproszenie Illegalbreak i House szkocka formacja The Fratellis. Nazwa zespołu, pochodzi od włoskiego określenia słowa – bracia, a przydomki Jon, Barry i Mince Fratelli powstały pod wpływem inspiracji rodziną Fratellich – bohaterów amerykańskiego filmu przygodowego The Goonies. Muzycznie podbijają serca fanów indie-rockowymi brzmieniami z charakterystycznym brytyjskim zadziorem. Bilety są dostępne w sieci TicketPro i jej punktach, a kosztują 59 zł (przedsprzedaż) i 69 zł. Klub zaprasza już od 18.00.

przesłuchania A dla fanów rapu w niedzielny wieczór obowiązkowym przystankiem będzie Mewa Towarzyska. Sceną klubu zawładną Kuba Knap oraz po raz pierwszy w Sopocie, Zioło. Kuba w tym roku zaprezentował swój materiał  „Bez Nerwów, Bez Złudzeń”. Raper swobodnie posługuje się ironią, a publiczności zaprezentował się na albumie „Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki” oraz składance „Klaser Vol. 1”. Zioło to z kolei reprezentant wrocławskiej sceny, który traktuje rzeczywistość z przymrużeniem oka, a jednocześnie skłania do refleksji. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Przesłuchania. Bilety w cenie od 15 do 25 zł do nabycia w Mewie Towarzyskiej oraz Kolczyk Shopie. Start imprezy o godz. 20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *