Pokaz filmu Katastrofa na talerzu w Gdyńskim Centrum Filmowym

https://unsplash.com/photos/bowl-of-vegetable-salad-with-walnuts-MlPD-AzZYMg

W poniedziałek 11 marca o godz. 17:30 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Katastrofa na talerzu, poświęconego tematyce transformacji systemu żywnościowego, hodowli przemysłowej, ekologii oraz weganizmu. Później, po projekcji, odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów.

Wcześniejsze pokazy odbyły się m.in. w Warszawie, Krakowie i Kielcach. Katastrofa na talerzu to film twórców Wegańskiej Warszawy oraz Posłuchaj wegańskich biznesów. Jego producentem jest wytwórnia Tower Film. Wyreżyserował go dr Marcin Anaszewicz, czyli prezes i dyrektor programowy fundacji Green REV Institute, przy której wsparciu wyprodukowany został film.

Wśród ekspertów i aktywistów wypowiadających się w filmie znajdziemy m.in. profesora Piotra Skubałę z Uniwersytetu Śląskiego, Marzenę Wichniarz z ruchu Rodzice dla Klimatu czy Annę Żuchniewicz z Fundacji Onkologicznej Rakiety.

W dyskusji po filmie udział wezmą:

– Michał Guć – wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

– Ewelina Magdziak – dietetyczka i absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu  Medycznego, działająca na rzecz upowszechniania edukacji nieformalnej na płaszczyźnie popularyzacji nauki. Propagatorka weganizmu, czyli innymi słowy, diety roślinnej.

– Marika Domozych – radna Rady Miasta Gdyni, aktywna na polu m.in. rewitalizacji, planowania przestrzennego, tworzenia przestrzeni przyjaznej zwierzętom i transportu.

– Karol Hamanowicz – student i aktywista.

– Sebastian Kulis i Robert Ropel z ,,Roślinnych Porad’’, czyli firmy zajmującej się projektowaniem i tworzeniem ekologicznych ogrodów.

Dyskusja moderowana będzie przez Agatę Lewandowską – kierowniczkę Referatu Adaptacji do Zmian Klimatu w Wydziale Środowiska gdyńskiego samorządu, radną dzielnicy Wielki Kack, aktywistkę ruchu ,,Rodzice dla Klimatu”.

Wydarzenie jest częścią inicjatywy European Vegan Summit Talks 2024. Katastrofa na talerzu powstała przy wsparciu Vegan Grants. Film objęty został patronatem Krytyki Politycznej, patronatem honorowym natomiast przez europosłankę dr Sylwia Spurek oraz europarlamentarną grupę Greens/EFA. Event otrzymał patronat Miasta Gdynia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a wejściówki otrzymać można w kasie. Film zawiera tłumaczenie na polski język migowy (PJM).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =